12.04.2019 14:16 0 Gol

Sezon duathlonowy startuje w Rumi

Mat. pras.

Już w niedzielę 14 kwietnia rozpocznie się sezon duathlonowy na Pomorzu! Podczas mistrzostw Polski na dystansie sprint w Rumi zawodnicy będą rywalizowali w trzech wyścigach o 30 kompletów medali.

Start zapowiedziało dziewięciu medalistów mistrzostw Polski w triathlonie i duathlonie, m.in. Piotr Ławicki, Jacek Krawczyk, Sylwester Kuster czy Łukasz Kalaszczyński. Wśród kobiet faworytkami są: Maria Cześnik, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie, oraz Maria Pytel i Klaudia Peters.

Impreza w Rumi to najszybsze zawody w Polsce – zapewnia Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy Rumia. – Trasa została pomyślana na wzór najlepszych światowych zawodów. Czyli z jednej strony pod kątem kibiców, aby mogli na bieżąco śledzić rywalizację na trasie, a z drugiej – pod kątem zawodników, aby mogli bić rekordy – dodaje.

Harmonogram zawodów

Godz. 11:00 – start zawodników w kategoriach wiekowych amatorów

Godz. 13:00 – start młodzików i juniorów młodszych, czyli zawodników w wieku 14–17 lat

Godz. 14:15 – wyścig główny mistrzostw Polski elity i młodzieżowców

Start i meta umiejscowiona została na parkingu przy hali MOSiR. Przypomnijmy, że duathlon, to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24