04.04.2019 09:00 8 mike

W Wejherowie pracodawcy spotkali się z potencjalnymi pracownikami

Fot. TTM

Prawie 40 wystawców i dziesiątki ofert, przede wszystkim dla wykwalifikowanych fachowców, choć nie tylko. Tak w skrócie można podsumować targi pracy, które odbyły się w środę (3 kwietnia) w wejherowskim „Elektryku”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyciągnęła wiele osób poszukujących zatrudnienia bądź chcących zmienić dotychczasowego pracodawcę.

Targi pracy to cenne spotkanie dla obu stron – pracodawcy i potencjalnego pracownika. Poszukujący zatrudnienia mogą szybko i efektywnie porównać oferty pracy na lokalnym rynku, a właściciele przedsiębiorstw mają możliwość poznania kandydata podczas nieformalnego spotkania. Jak wiadomo, bezpośredniego kontaktu nie zastąpi nawet najlepiej przygotowane CV.

W tej chwili dysponujemy prawie 300 ofertami pracy – mówi Anna Kulik, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie.

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Spośród ofert nie zabrakło propozycji dla fachowców, jak cukiernik, stolarz, kucharz czy operator maszyn CNC. Można było się zapoznać też z mniej typowymi propozycjami zatrudnienia, np. w służbach mundurowych.

Policja jest bardzo dużym pracodawcą, ponieważ to prawie 100-tysięczna armia. Tam, gdzie ktoś nas potrzebuje, spieszymy na pomoc. Jeśli ktoś chciałby pomagać, jest zainteresowany służbą i lubi mundur, zapraszamy do nas – zachęca asp. sztab. Anetta Potrykus – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

I choć w ostatnich latach mówi się o rynku pracownika, okazuje się, że podjęcie pracy nie jest wcale takie proste. Często konieczne jest przekwalifikowanie się i nauka nowej profesji. Czasami jednak oczekiwania pracodawców mogą się wydawać zbyt duże. Aby im sprostać, warto skorzystać z ofert różnorodnych szkoleń. Tych także nie zabrakło podczas targów w „Elektryku”.

Wymagania pracodawców są na tyle wysokie, że często osoby, które chcą podjąć zatrudnienie, muszą uzupełnić swoje kwalifikacje – potwierdza Anna Kulik.

Dodatkowo „Elektryk” postanowił wypromować kierunki, na których prowadzi nabór na przyszły rok. Uczniowie polecają wybór tej placówki.

Po maturze uzyskuje się uprawnienie do wykonywania różnych zawodów. O praktyki też nie jest trudno, bo szkoła nam je załatwia. Gdy rozmawiałem z ludźmi, którzy skończyli tę szkołę, to mówili, że mają dużo dobrze płatnych ofert pracy – podkreśla Jakub Gaffke, uczeń PZS nr 2 w Wejherowie.

Na wejherowskich targach obecni byli również przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku (oferty zagraniczne), Powiatowych Urzędów Pracy w Wejherowie, Gdyni i Pucku, Punktu Pośrednictwa Pracy (OHP) w Wejherowie oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Swoje oferty przedstawiły też jednostki edukacyjne i szkoleniowe.

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Targi pracy to zyskująca coraz większą popularność forma spotkania pracodawcy z potencjalnym kandydatem do pracy. Dodatkowo można się dowiedzieć „z pierwszej ręki”, jak wyglądają warunki zatrudnienia w danej firmie. Może to być lepsza opcja niż zasięganie opinii z internetu, które nie zawsze są rzetelne i zgodne z rzeczywistością.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24