26.03.2019 16:05 10 PM

‘Miały być championami, a zostały szkieletami’. Zabrali konie ze stadniny w Sławoszynie

mat.pras.

W stanie skrajnego wygłodzenia ze stadniny w Sławoszynie zabrano siedem koni. Zwierzęta przebywają obecnie w stajni tymczasowej w Sławutówku.

Wszystko zaczęło się w połowie marca od anonimowego zgłoszenia. Pod pretekstem zakupu jednego z koni wolontariusze pojechali sprawdzić stan zwierząt i przygotować ewentualną dokumentację do zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Wkrótce wolontariusze przesłali nam nagrany materiał do oceny. To, co ukazało się naszym oczom, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – przerażające – informuje stowarzyszenie "Pomagaj Pomagać Różaland".

mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras.

Interweniowali policjanci z Krokowej z Powiatowym Inspektorem Weterynarii oraz fundacją Molosy Adopcje i stowarzyszenie Pomagaj Pomagać Różaland. Zdecydowano, że na czas prowadzenia postępowania zwierzęta zostaną zabrane ze stadniny. Postępowanie administracyjne w tej sprawie prowadzi także gmina Krokowa.

Nie spodziewaliśmy się jednak, mimo wcześniejszego materiału, z którym się zapoznaliśmy, aż takiego horroru. Obornik nie był już dawno wybierany, nie było jedzenia. Konie były w strasznym stanie - mówi Marta Kwiatkowska, prezes stowarzyszenia Pomagaj Pomagać Różaland.

Żadne ze zwierząt nie padło. Konie wymagają jednak codziennej pomocy weterynaryjnej mają grzybicę, świerzb, poważne problemy jelitowe, atrofię mięśni, stan ich kopyt jest fatalny.

Fundacja, która zajmuje się obecnie końmi z interwencji potrzebuje wsparcia finansowego. Pomóc można korzystając z tej strony,


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24