19.03.2019 14:00 0 Kwt/UM Rumia

Rumianin kocha zimną wodę i zdobywa kolejny medal

Źródło: UM Rumia

Piotr Biankowski zmierzył się z ekstremalnymi warunkami zimowymi i pływał w wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza. Miłośnik lodowego pływania wywalczył brązowy medal na dystansie 500 metrów w stylu dowolnym oraz złoty medal w sztafecie w trakcie Mistrzostw Świata w Murmańsku.

Mieszkaniec Rumi od wielu lat jest miłośnikiem lodowego pływania. Niestraszne mu były opady śniegu, porywisty wiatr i temperatura utrzymująca się na poziomie co najmniej kilku stopni poniżej zera. To właśnie w takich warunkach Piotr Biankowski, ubrany wyłącznie w czepek i kąpielówki, wywalczył cenne trofeum.

Rumianin jest w tej dyscyplinie niewątpliwym mistrzem, o czym świadczą kolejne rekordy wytrzymałości oraz szybkości, ustanawiane na międzynarodowych zawodach. Przez cztery dni, od 14 do 18 marca, w Murmańsku odbywały się trzecie Mistrzostwa Świata w Zimowym Pływaniu oraz pierwszy Puchar Arktyki. Do rywalizacji stanęli najlepsi zawodnicy z 30 krajów, w tym polska drużyna, reprezentowana m.in. przez Piotra Biankowskiego. Ostatecznie rumianin przyczynił się do zdobycia złotego medalu w sztafecie oraz wywalczył brązowy medal na dystansie 500 metrów w stylu dowolnym – informuje rumski urząd.

Przypomnijmy, że Piotr Biankowski pływał już w lodowatych wodach Syberii, reprezentował Polskę w zawodach Pucharu Świata w Niemczech, Białorusi i Austrii. W 2017 roku sportowiec w temperaturze 1,2 stopni Celsjusza dystans „Lodowej Mili” pokonał w zaledwie 27 minut, ustanawiając tym samym rekord Polski. Rumianin jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich pływaków ekstremalnych. Piotr Biankowski ma 44 lata, jest przedsiębiorcą, sportowcem i mieszkańcem Rumi. Dawniej trenował pływanie oraz rugby, uprawia triathlon i swimrun. Jego największą pasją jest jednak winter swimming, czyli lodowe pływanie. Jest mistrzem Polski morsów.