20.02.2019 10:30 1 PM

Żeby mogli wygrywać, potrzebują pieniędzy. Powiat przeznaczył ponad 100 tysięcy złotych na sport

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Dzięki wsparciu finansowemu, kluby mają szansę działać na arenie ogólnopolskiej, a także międzynarodowej. Powiat wejherowski przeznaczył na sport 100 tysięcy złotych. Wsparcie otrzymało dziesięć klubów sportowych. Wśród dotowanych znaleźli się przedstawiciele takich dyscyplin, jak piłka nożna, tenis ziemny i rugby.

Jak co roku, wejherowskie starostwo i przedstawiciele lokalnych klubów podpisali umowy na promocję powiatu poprzez sport.

Poprzez młodych ludzi i też seniorów możemy promować powiat wejherowski nie tylko w kraju, ale także za granicą. I to jest ważne, aby jak najwięcej mieszkańców do nas przybywało, bo tu jest bogata oferta sportowa – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Spotkanie było także okazją do pochwalenia się sportowymi osiągnięciami. Ponadto kluby przedstawiły swoje plany na kolejne miesiące.

Życzymy klubom sportowym osiągania sukcesów sportowych, żeby zdobywali mistrzostwa na arenie krajowej, międzynarodowej, może doczekamy się kolejnych olimpijczyków - zaznacza Jacek Thiel, wicestarosta wejherowski.

Powiat wejherowski od lat wspiera lokalne kluby. Jak przyznają ich przedstawiciele, choć to zaledwie kropla w morzu, to takie dofinansowania dają szansę na rozwój zawodników.

Środki wykorzystamy na pewno na imprezy rangi międzynarodowej lub mistrzostwa Polski – mówi Wojciech Wasiakowski, prezes Klubu Bokserskiego Gryf Wejherowo.

Pieniądze zostaną przeznaczone na działania logistyczne, takie jak wyjazdy. Mamy dziewięć grup dziecięco-młodzieżowych, wyjazdy są w czterech województwach, każdy wyjazd kosztuje w granicach od 600 do 2,5 tys. zł – wyjaśnia Robert Wicon, wiceprezes Klubu Sportowego Tytani Wejherowo.

Łącznie kluby sportowe otrzymały 113 tysięcy złotych.

Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24