23.02.2019 09:33 4 Kwt/Polak Potrafi

Pomóż mieszkance Bolszewa wydać tomik wierszy

Źródło: Polak Potrafi

Aleksandra Freyer, mieszkanka Bolszewa, marzy o wydaniu tomiku z wierszami. Dziewiętnastolatka obiecuje, że znajdzie się tam wiele tematów, od refleksji, nostalgii po erotyzm.

Na portalu Polak Potrafi pojawiła się informacja o inicjatywie młodej mieszkanki Bolszewa. Uczennicę I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi fascynuje wielu poetów, w tym Francesco Petrarca, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Wisława Szymborska czy Kaja Kowalewska.

Jestem dziewiętnastoletnią dziewczyną, którą nie interesują imprezy i alkohol, ale skupianie się na swym talencie. Gdy zaczęłam uczęszczać do I Liceum Ogólnokształącego w Rumi, poznałam nauczycieli, którzy pomogli mi poprawić swój styl pisania, jak i przelewanie myśli na papier. Jestem im bardzo wdzięczna, ale to rodzina wspiera mnie duchowo najbardziej. Wiem, że dzięki nim mogę dopiąć swego. Dziękuję przyjaciołom za każdą pomoc, bo dzięki nim nie straciłam wiary w siebie. Piszę, a więc to jest najważniejsze. Jestem, a więc będę pisać póki mi wystarczy siły. Konkretniej, chciałabym zostać drugą Wisławą Szymborską, tak aby moje wiersze obiegły całą Polskę. Być może to utopijne marzenia, ale cóż to za marzenia bez nadziei – wyjaśnia Aleksandra Freyer.

W tomiku "Dotyk" każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdą się tam wiersze o różnej tematyce – erotycznej, miłosnej, nostalgicznej i zabawnej. Można w nim znaleźć historię dwojga ludzi.

Apeluję o pomoc, aby moja poezja obeszła świat i przyniosła mojemu pokoleniu nadzieję, że jest nieśmiertelna! Obiecuję, że na dwóch tomikach się nie skończy, a ciąg dalszy na pewno nastąpi! W przyszłości, gdy znajdę pracę, chciałabym stworzyć własne wydawnictwo, aby dać możliwość młodym ludziom na rozwijanie swoich pisarskich talentów – dodaje młoda mieszkanka Bolszewa.

Projekt można wesprzeć za pośrednictwem strony Polak Potrafi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...