14.02.2019 14:20 5 PM/Karina Labuda

Wszystko idzie zgodnie z planem – trwa rozbudowa szkoły w Redzie

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2. Inwestycja przebiega zgodnie z planem i jeśli w kolejnych etapach prac nie pojawią się opóźnienia, uczniowie we wrześniu tego roku będą mogli rozpocząć naukę w nowych salach lekcyjnych.

Rozbudowa szkoły rozpoczęła się w lipcu zeszłego roku od prac rozbiórkowych, a obecnie trwają roboty wewnątrz budynku.

Pogoda nam sprzyja, nie ma wielkich mrozów czy ulew, także budowa szła bardzo ładnie. Wszystko zmierza ku temu, żeby zacząć prace wykończeniowe. Są kładzione tynki, położona jest instalacja – mówi Iwona Nowicka, dyrektor SP nr 2 w Redzie

Budynek jest praktycznie pod dachem – zamknięty stan surowy, bo są już też wstawione okna. W związku z tym trwają roboty wewnątrz – informuje Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Inwestycja była długo wyczekiwana zarówno przez mieszkańców, jak i grono pedagogiczne. Jej celem jest poprawa jakości funkcjonowania szkoły.

To jest budynek, który zastąpi dawną szkołę, w której było łącznie 12 klas i właściwie nic więcej poza małymi dziecięcymi toaletami. W tej chwili zyskujemy około 20 nowych pomieszczeń – zaznacza Iwona Nowicka.

W nowej szkole będzie 15 nowych gabinetów, zaplecza socjalne i biblioteka z czytelnią.

Łączny koszt rozbudowy szkoły to ponad 6,5 mln złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uczniowie od września rozpoczną naukę w nowym budynku.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24