13.02.2019 15:30 2 PM

Seniorzy z Redy będą mieli swój klub

Źródło: pixabay.com

Wspólne spotkania, gotowanie, ćwiczenia i relaks, a także biblioteka, sprzęt RTV czy komputery z dostępem do internetu – na to wszystko, dzięki programowi Senior+, mogą liczyć starsze osoby. Ponad dwa i pół miliona złotych trafi do seniorów z województwa pomorskiego. Reda otrzyma dotację na utworzenie klubu seniora, a Puck dofinansowanie na działanie już istniejącego.

Niemal 250 nowych domów i klubów dla seniora może powstać w tym roku w Polsce, dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+”. W sumie województwo pomorskie otrzyma na realizację programu w 37 placówkach kwotę ponad dwa i pół miliona złotych.

Na utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu „Senior+ Reda otrzyma 150 tysięcy złotych.

Klub powstać ma do końca roku kalendarzowego. Jest zaadresowany do redzkich seniorów, do osób, którym chcielibyśmy zająć czas wolny, żeby też ich zintegrować. Oni także współtworzyliby program zajęć, które by się odbywały – mówi Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza miasta.

W klubie mają odbywać się zajęcia rehabilitacyjne, seniorzy będą mogli skorzystać również z porad specjalistów. Stworzenie klubu dla 15 osób ma kosztować około 300 tysięcy złotych. Pomieszczenie, w którym będą odbywały się spotkania, znajduje się na terenie redzkiego MOSiR-u.

Oprócz tego Puck na funkcjonowanie już istniejącej placówki uzyska 72 tysiące złotych dofinansowania.

Wszystkie oferty zgłoszone z województwa pomorskiego zostały zaakceptowane i otrzymają finansowanie w ramach programu. Zgłoszono 8 ofert na utworzenie 1 domu i 7 klubów oraz 29 ofert dotyczących dofinansowania dla 13 dziennych domów i 16 klubów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24