24.01.2019 13:10 11 mike/KPP Wejherowo

Ukradł butelkę whisky, grozi mu 10 lat więzienia

Fot. KPP Wejherowo

Policjanci z wejherowskiej komendy powiatowej zatrzymali 25-latka, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna podczas zatrzymania szarpał się z pracownikiem ochrony, a następnie zbiegł ze skradzionym alkoholem. Został jednak zatrzymany tego samego dnia. Teraz będzie się musiał tłumaczyć przed sądem – grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę (23 stycznia) po godzinie 14:00. Policjantów zaalarmował pracownik jednego z wejherowskich sklepów.

Ze zgłoszenia wynikało, że ochrona podjęła próbę ujęcia sprawcy, jednak mężczyzna zaczął się szarpać z pracownikiem oraz mu grozić, po czym uciekł z kradzionym alkoholem. Na miejsce natychmiast zostali skierowani kryminalni, którzy ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia, obejrzeli monitoring, porozmawiali ze świadkami tego zdarzenia oraz z pokrzywdzonym – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Kryminalnym z Wejherowa udało się ustalić tożsamość i możliwe miejsce pobytu sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany po kilku godzinach i osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że 25-latek niedawno opuścił zakład karny. Prawdopodobnie szybko powróci za kraty, o ile prokurator wniesie wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego. Kradzież rozbójnicza jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...