27.01.2019 09:30 0 raz

Grali i śpiewali, by ich sąsiad mógł chodzić

Fot. K. Kropidłowska, M. Odyniecki/UG Gniewino

Niemal cztery tysiące złotych zebrano podczas Noworocznego Koncertu Charytatywnego, zorganizowanego przez Towarzystwo Oświatowe, Fundację „Wspólne Dobro” i Centrum Kultury, Sportu, Turystyki oraz Bibliotekę w Gniewinie. Dzięki tym środkom jeden z mieszkańców gminy zyska szansę, samodzielnie się poruszać.

W połowie stycznia w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie odbył się „Noworoczny Koncert Charytatywny", podczas którego odbyła się zbiórka pieniędzy na protezy nóg dla jednego z mieszkańców gminy Gniewino. Inicjatywie przyświecała myśl Hanny Krall z „Powieści dla Hollywoodu": „Gdy ktoś do ciebie przyjdzie i poprosi o pomoc, czyń tak, jakby żadnego Boga nie było i jakby na całym świecie była tylko jedna istota, która może mu pomóc, mianowicie ty sam".

Na scenie wystąpiła m.in. formacja bębniarzy Drums Band, Młodzieżowa Orkiestra, będącą zapleczem gniewińskiej Orkiestry Dętej, która też zaprezentowała się publiczności. Ponadto pojawiły się ćwiczące pod okiem Iwony Filant-Melańczuk młode, ale bardzo zdolne pianistki - Zuzia Kużdżał i Zosia Kamińska wraz z rewelacyjnym siedmiolatkiem Szymonem Brzozowskim.

Dużo emocji wzbudził występ gitarzystek Niny Lipskiej i Kasi Okoń, które, co prawda, ćwiczą pod okiem Macieja Langa dopiero od pół roku, ale niemal perfekcyjnie wykonały kolędy – relacjonują organizatorzy. – Z kolei istniejący już od 15 lat zespół folklorystyczny Nadolanie przedstawił widzom przepiękne kaszubskie kolędy, a po nich na scenie pojawili się Gosia Bohdziul i Paweł Wysocki z repertuarem standardów muzyki współczesnej, w tym m.in. z piosenką pt. „Wehikułu czasu" grupy DŻEM. Potem na scenie pojawiła się zachwycająca od lat przepięknym głosem Emilia Warmińska, zdobywczyni nagród i wyróżnień w wielu konkursach, która i tym razem nie zawiodła dając popis swoich umiejętności. Emilka zaśpiewała m.in. „To wszystko z nudów", piosenkę Lucjana Kaszyckiego z tekstem Agnieszki Osieckiej.

Koncert Noworoczny zakończył występ chóru Appassionatto, przypomnijmy, ubiegłorocznego laureata Złotego Pasma – najwyższej nagrody jaką mogą poszczycić się chóry. Chór wykonał kilka kolęd, które zachwyciły zebraną publiczność.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24