03.01.2019 10:20 1 mike/TTM

Z radością wbiegli w Nowy Rok

Fot. Damian Klechowicz/TTM

W nowy rok nie wszyscy odpoczywali po intensywnym Sylwestrze. Kolorowe i uśmiechnięte twarze pojawiły się 1 stycznia w wejherowskim parku, aby świętować na sportowo.

Amatorzy sportu z Wejherowa korzystają z każdej dogodnej okazji, aby spędzać wolny czas na realizowaniu swoich pasji. Kiedy inni odpoczywają, to właśnie oni pokazują, że chcieć znaczy móc i ruszają w teren, aby aktywnie rozpocząć następny dzień, a nawet – kolejny rok.

Spotykamy się, aby uczcić Nowy Rok biegowo, czyli tak, jak lubimy. Bawi nas to i kręci, dlatego tutaj jesteśmy – wyjaśnia Roman Baranowski organizator biegu. – To dla nas forma integracji. Bardziej zależy nam na wspólnej zabawie niż na wyścigu – dodaje.

W biegu wzięło udział 70 osób. Nie straszna im była ani wczesna, jak na Nowy Rok, pora, ani aura, która nie do końca sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu.

Pogoda tylko nas mobilizowała. Zazwyczaj morsujemy, a dziś mieliśmy morsowanie z nieba – mówił Rafał, uczestnik biegu.

W tym biegu nie chodziło o miejsca, ale o samą inicjatywę. Stąd też nie zabrakło medali dla każdego uczestnika czy też wspólnego ogniska. Dodatkowo część z uczestników postanowiła na wykorzystać tę okazję, by zadbać także o swój wizerunek.

Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM

Bieg był też okazją do spełnienia dobrego uczynku. Uczestnicy zostali poproszeni o zabranie ze sobą prezentów.

W tym roku po raz pierwszy zbieraliśmy karmę dla zwierząt ze schroniska w Dąbrówce – zaznaczył Roman Baranowski.

Pozostaje więc liczyć, że w 2019 roku tego typu pożytecznych inicjatyw będzie jak najwięcej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24