16.12.2018 20:26 0 raz

Siatkarki z Rumi walczyły do końca

Archiwum

Wyjazd na Nordę zawodniczki drugoligowej Enea Poznań II nie zapamiętają jako łatwą przeprawę. Gospodynie meczu z Akademii Piłki Siatkowej Rumia nie zamierzały łatwo oddać meczu.

W sobotnim (15 grudnia) meczu rozgrywek II ligi siatkówki kobiet zmierzyły się zawodniczki APS Rumia i Enea Poznań II. Pierwszą odsłonę spotkania to przyjezdne zakończyły zwycięstwem, ale po wyrównanej walce wynikiem 23-25.

W drugiej części meczu w garść wzięły się gospodynie. Ta runda rywalizacji również była zażarta, i zakończyła się zwycięstwem siatkarek z Rumi 25-23.

Kolejny set był jeszcze bardziej emocjonujący. Tego z kolei wynikiem 24-16 wygrały ponownie poznanianki.

Zawodniczki z Kaszub Północnych nie zamierzały jednak meczu przegrać. Ponownie zmobilizowały siły. Ale i rywalki z Wielkopolski nie chciały przedłużać spotkania, dążąc do wygranej w trzech setach. APS na to nie pozwolił, i po jeszcze bardziej zaciętej potyczce doprowadził do remisu w meczu wynikiem 30-28.

O wyniku starcia musiał więc zadecydować set piąty. Na ten jednak więcej sił zachowały siatkarki Enea Poznań II, wygrywając go 9-15, a tym samym cały mecz 2-3.