13.11.2018 11:30 0 PM/mat.pras.

Światowy armwrestling zagości w Rumi

Mat. pras.

Największe legendy armwrestlingu, najsilniejsi zawodnicy na świecie i wielkie sportowe emocje – tak w skrócie można zapowiedzieć Puchar Świata Zawodowców w Siłowaniu na ręce Złoty Tur Armwrestling World Cup 2018 oraz "Vendetta All Stars – Rumia 2018", który w dniach 17–18 listopada odbędzie się w Rumi. Tuż po tych zawodach, na tej samej arenie i przy równie spektakularnej oprawie, do rywalizacji przystąpią siłacze niepełnosprawni (19–20 listopada).

Puchar Świata Zawodowców w armwrestlingu to najbardziej rozpoznawalna i najbardziej prestiżowa impreza w siłowaniu na ręce na świecie. Na specjalne zaproszenie organizatorów w zawodach weźmie udział około 200 najsilniejszych zawodników i zawodniczek z ponad 30 krajów i sześciu kontynentów, w tym z Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, Australii, Europy oraz Azji. To zawodnicy posiadający tytuły mistrza Świata, Europy, Azji czy Ameryki. Reprezentacja Polski liczyć będzie ponad 20 zawodników. Kilku z nich z pewnością ma wielkie szanse na medale – informują organizatorzy wydarzenia.

VENDETTA ALL STARS

To super pojedynki w systemie Armfight, czyli pojedynki w swoich zasadach przypominające zawodowe walki bokserskie. Dwóch zawodników na przeciw siebie walczy 6 rund (sześć pojedynków) na prawą, lub lewą rękę (w zależności, jak walka jest zakontraktowana). W Rumi odbędzie się 50 z kolei impreza w systemie Armfight światowej, zawodowej organizacji armwrestlingowej – PAL USA (Professional Armwrestling League). Do udziału zostali zaproszeni najwyżej sklasyfikowani zawodnicy w światowym rankingu zawodowców: Dmitry Trubin (Kazachstan) vs Levan Saginashvili (Gruzja), Oleg Zhokh (Ukraina) vs Vitaly Laletin (Rosja), Marlena Wawrzyniak (Polska) vs Malin Kleinsmith (Szwecja), Denis Tsyplenkov (Rosja) vs Devon Larratt (Kanada), Alex Kurdecha (Polska) vs Scot Mendelson (USA), Tim Bresnan (USA) vs Rustam Babayev (Ukraina), Gennady Kvikvinia (Georgia) – Dave Chaffee (USA), Denis Tsyplenkov (Rosja) vs Andrey Pushkar (Ukraina).

JAK DAWID Z GOLIATEM

Największym wydarzeniem „Złoty tur world cup – Rumia 2018”, oprócz pojedynków Armfight, będzie wyłonienie w kategorii OPEN najsilniejszego zawodnika roku 2018. Większość zawodników prezentuje potężne postury, powyżej stu kilogramów. Czasami do czołówki wchodzą też zawodnicy kategorii lżejszych, a pojedynki, w których Dawid wygrywa z Goliatem, wcale nie są rzadkością.

Jest to możliwe, gdyż wbrew pozorom, armwrestling to przede wszystkim technika, a nie tylko zwierzęca wręcz siła. W tym sporcie istnieje około 50 różnych technik, które dobiera się do swoich indywidualnych preferencji, ale także do stylu walki rywala. O tym, jak bardzo emocjonujący jest to sport, można przekonać się osobiście. W sobotę 17 listopada odbywają się walki na lewą rękę, zaś w niedzielę 18 listopada siłacze walczyć będą na prawą rękę – piszą organizatorzy.

Wstęp płatny (bilety od 20 pln / dzień)

Tuż po zakończeniu zmagań najsilniejszych armwrestlerów na świecie w tym samym miejscu, na tej samej scenie i w tej samej, niesamowitej oprawie, w dniach 19–20 listopada odbędzie się Puchar Świata w Armwrestlingu Zawodników Niepełnosprawnych. Również i na tę imprezę przyjadą czołowi światowi siłacze.

Oba wydarzenia odbędą się na hali MOSiR w Rumi przy ul. Mickiewicza 49.

Szczegółowy program imprezy znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24