21.10.2018 17:30 0 PM/UM Władysławowo

W gminie Władysławowo będzie jaśniej

Źródło: Wladyslawowo.pl

W Karwi, Ostrowie i Jastrzębiej Górze zaświeci 71 nowy lamp. Część już została zainstalowana. Oprócz tego do końca roku oświetlenie pojawi się także na kilku ulicach Władysławowa.

Trzydzieści jeden słupów oświetleniowych w Karwi, Ostrowie i Jastrzębiej Górze połączyło dokładnie 1165 metrów sieci kablowej. Do przeprowadzenia inwestycji tradycyjnie wykorzystywane są energooszczędne oprawy typu LED. Koszt zamontowania lamp na pięciu ulicach w trzech wymienionych miejscowościach wynosi w sumie 185 730 złotych.

Źródło: Wladyslawowo.pl Źródło: Wladyslawowo.pl Źródło: Wladyslawowo.pl Źródło: Wladyslawowo.pl Źródło: Wladyslawowo.pl

Do końca bieżącego roku natomiast oświetlenie pojawi się także na Drodze Chłapowskiej, pomiędzy przejazdem kolejowym a ul. Droga Swarzewska we Władysławowie, ul. Porazińskiej i Orzeszkowej we Władysławowie, części ul. Szkolnej i skwerze w Tupadłach oraz przejściach dla pieszych przy polach namiotowych: Chałupy III, Ekolaguna, Kaper i Solar.

Zgodnie z deklaracją wykonawcy do końca bieżącego roku lampy LED zainstalowane zostaną w kolejnych 9 lokalizacjach. Jako pierwsze powinny zaświecić oprawy na drugiej części Drogi Chłapowskiej tj. od przejazdu kolejowego do Drogi Swarzewskiej (24 słupy oświetleniowe). Będą one kontynuacją pierwszego odcinka, wykonanego pod koniec ub. roku od ul. Gdańskiej do kolejowego przejazdu. Co równie ważne, podobnie jak w I etapie, inwestycja obejmuje budowę chodnika dla pieszych, co razem z oświetleniem, znacznie poprawi bezpieczeństwo poruszających się w tym miejscu pieszych. Opisana inwestycja dofinansowana jest ze środków Starostwa Powiatowego w Pucku – czytamy na stronie UM Władysławowo.

We Władysławowie ponadto oświetlone będą również ul. Porazińskiej i Orzeszkowej, na których stanie łącznie 17 lamp. Oświetlenie zainstalowane zostanie także w Tupadłach. Osiem słupów oświetleniowych stanie na części ul. Szkolnej, kolejnych osiem na skwerze, a dodatkowe sześć oświetli boisko, co pozwoli na rozgrywanie spotkań w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Co niezwykle ważne, szczególnie dla bezpieczeństwa w sezonie letnim, rozbudowa oświetlenia w gminie obejmie również przejścia dla pieszych przy polach namiotowych na drodze wojewódzkiej nr 216 z Władysławowa do Chałup. Po dwie lampy staną przy "zebrach" na polach: Chałupy III, Ekolaguna, Kaper i Solar. Te inwestycje w 50% mają sfinansować poszczególni dzierżawcy wymienionych kempingów – informuje UM Władysławowo.

W ciągu ostatnich czterech lat w gminie Władysławowo sieć oświetleniowa wzbogaciła się o blisko 800 nowych lamp.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24