18.10.2018 14:20 0 Kwt/UM Wejherowo

Mieszkańcy Osiedla Dzięcielskiego zyskali nową przestrzeń rekreacyjną

Źródło: UM Wejherowo

Mieszkańcy Osiedla Dzięcielskiego zyskali nową przestrzeń wypoczynkowo-rekreacyjną. Plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu czy ławki i stolik do gry w szachy - to tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców Wejherowa.

Budowa placu zabaw jest elementem uzupełniającym budowę Węzła Śmiechowo. Wygospodarowano teren, który przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

To nie tylko plac zabaw, ale miejsce, które stworzy przestrzeń aktywności sportowej sprzyjającą także integracji społecznej. Ten teren ma kilka stref – aktywną, czyli siłownię na świeżym powietrzu, wypoczynkową z ławkami i stolikiem do gry w szachy, plac zabaw dla młodszych. Znalazło się także miejsce dla dzieci starszych w postaci miniboiska do gry w piłkę i kosza do gry w koszykówkę – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Okazuje się, że budowa placu zabaw przy Osiedlu Dzięcielskiego zaplanowana została już na etapie budowy Węzła Śmiechowa (Zryw) w 2015 roku.

Jednocześnie trwała sądowa procedura rozdzielenia współwłasności działki, na której zlokalizowany jest obecny plac zabaw, jak i projektowanie nowej przestrzeni. Najważniejsza była kwestia własności terenu, jak tylko udało się ten temat rozwiązać można było uzyskać pozwolenie na budowę – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Plac zabaw jest ogrodzony, zagospodarowany zielenią oraz wyposażony w elementy małej architektury. W najbliższym czasie zamontowany zostanie tam również monitoring.

Koszt inwestycji to około 250 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy złotych pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24