26.09.2018 09:45 7 Kwt/KWP Gdańsk

"Kopciuchy" mają zniknąć z dróg. Będzie akcja policji

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Na drogi Pomorza wyjadą policjanci, którzy będą sprawdzać auta pod kątem szkodliwości dla środowiska. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na pojazdy, które emitują nadmierną ilość spalin.

Policjanci z Pomorza przeprowadzą w czwartek (27 września) akcję "Smog", której celem jest wyeliminowanie z ruchu pojazdów uciążliwych dla środowiska.

Eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz najbardziej uciążliwych dla środowiska to ich główny cel. Policjanci wyposażeni w urządzenia do analizy składu spalin, będą dokładnie kontrolować stan techniczny pojazdu. Zwrócą także uwagę na emitowany hałas, wyciek płynów eksploatacyjnych, stan opon, oświetlenia, sprawność hamulców i inne usterki mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo lub środowisko. Mundurowi sprawdzą także trzeźwość kierowcy – informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Policja przypomina, że w sytuacji gdy sprawdzany pojazd nie będzie spełniał wymaganych norm ochrony środowiska, kierowcy zostanie zatrzymany dowód rejestracyjny. W przypadku ujawnienia rażących usterek, pojazd zostanie usunięty z drogi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24