04.07.2011 10:01 0

Gdynia: Świetne dwie kwarty nie wystarczyły na finał

Świetne pierwsze dwie kwarty nie wystarczyły Seahawks na pokonanie zwycięzcy sezonu zasadniczego. W rozegranym we Wrocławiu w sobotę 2 lipca meczu półfinałowym, gdynianie ulegli The Crew 27:7 i tym samym nie awansowali do finału o mistrzostwo I Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego 2011.

Twarda, a zarazem efektowna gra w defensywie drużyny Seahawks była dużym zaskoczeniem dla najlepszej ekipy obecnego sezonu przez ponad 24 minuty pierwszych dwóch kwart spotkania. Niestety przy stanie remisowym 7:7, Jastrzębiom nie udało się w ostatnich sekundach pierwszej połowy meczu powstrzymać szarżującego skrzydłem lidera wrocławian – Marka Philmore’a. Jak się później okazało, jego przyłożenie było przełomowym momentem tego półfinału. Widać było, że z podłamanych stratą prowadzenia w takich okolicznościach zawodników z Gdyni, uszło sporo powietrza, a ich gra nie była dalej już tak sktuczena  W rezultacie Philmore, były gracz ligi NFL (Chicago Bears), mimo, że nadal wielokrotnie powstrzymywany przez obronę Seahawks, wraz ze swoim kolegą Akim Jones’em (NFL – Washington Redskins) poprowadził zespół The Crew do zdobycia kolejnych dwóch touchdownów. Podopieczni Macieja Cetnerowskiego, mimo wielu prób, w tym kilku zakończonych dojściem na mniej niż 20 jardów do endzone przeciwnika, nie zdołali odpowiedzieć żadnymi punktami.

Zawodnikom Seahawks należą się jednak duże słowa uznania za ciężką pracę włożoną w cały sezon, zakończony ambitną postawą w ostatnim swoim meczu, w którym obok Devils Wrocław, postawili oni bardzo silnemu The Crew najcięższe warunki na drodze do wielkiego finału. Sezon 2011 kończy się dla Jastrzębi zajęciem czwartej lokaty I PLFA 2011.

W niedzielnym meczu Devils Wrocław pokonali Warsaw Eagles 31:13 i wraz z The Crew stworzą parę finalistów VI SuperFinału PLFA 2011.