10.09.2018 11:20 24 raz

Jastrzębia Góra: Koszmarna droga doczeka się remontu

Źródło: FB/Szymon Redlin – sołtys Jastrzębiej Góry

To dobre wiadomości dla wszystkich kierowców, którzy na co dzień – i nie tylko – podróżują pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią. Niebawem będą mogli jeździć po przejezdnej jezdni.

Mieszkańcy Jastrzębiej Góry nie ukrywają, że fragment drogi wojewódzkiej 215, a dokładnie – zjazd z ich miejscowości w stronę Karwi od wielu lat jest w katastrofalnym stanie.

W tym roku można powiedzieć, że został przekroczony poziom wyrozumiałości mieszkańców jak i turystów – nie kryje Szymon Redlin, sołtys Jastrzębiej Góry. – Gdzie się nie ruszyłem, to temat zjazdu powracał jak bumerang.

Źródło: FB/Szymon Redlin – sołtys Jastrzębiej Góry

Gospodarz nadmorskiego kurortu wyjaśnia, że wspólnie z mieszkańcami pisał pisma, zbierał podpisy i interweniował w Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Kilkakrotnie dzwoniłem i wysyłałem zdjęcia w tej sprawie do Zarządu Dróg w Gdańsku. Władze naszej gminy również od kilku lat zabiegały o remont tego odcinka. No i udało się dzięki temu, że działaliśmy razem – nie kryje zadowolenia Redlin.

Źródło: FB/Szymon Redlin – sołtys Jastrzębiej Góry

Sołtys podaje, że odcinek o długości półtora kilometra, od ulicy Polnej w stronę Karwi, zostanie wyremontowany. Prace remontowe obejmą również dwa „straszne zakręty”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24