06.09.2018 13:10 27 Natalia/ TTM

Budowa węzła integracyjnego w Redzie staje się faktem

Fot. TTM

W okolicach dworca w Redzie rozpoczęły się już prace związane z budową węzła komunikacyjnego. Pierwszym etapem musi być wykonanie prac ziemnych, które wiążą się z koniecznością przebudowy kanalizacji.

Już niebawem kierowcy w okolicy dworca kolejowego w Redzie mogą się spodziewać utrudnień. Ma to związek z planowaną inwestycją w mieście, czyli budową węzła komunikacyjnego. W ramach węzła integracyjnego przy dworcu PKP kompletnie przebudowane zostanie skrzyżowanie z krajową szóstą, ulica Młyńska z obu stron zostanie połączona z ulicą Gdańską. Oprócz tego powstaną parkingi na ponad 200 samochodów. Rozbudowane zostaną również przystanki komunikacji miejskiej z dojściami na dworzec. Prace rozpoczęto od budowy kanalizacji.

Najpierw roboty związane z modernizacją kolektora sanitarnego, który prowadzi ścieki od Wejherowa przez Redę i Rumię do oczyszczalni w Dębogórzu. Ten "kolekot" z lat 60. jest już zdegradowany, uległ korozji i w każdej chwili grozi to awariami – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Według harmonogramu, roboty potrwają do marca 2019 roku, a od przyszłego roku teren wokół dworca ma być wyłączony z użytku. Miasto szykuje zastępcze miejsca postojowe po drugiej stronie torów – przy ulicy Leśnej powstanie parking dla 70 samochodów.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Na ulicy Sobieskiego będzie zmieniona organizacji ruchu. Ulica będzie jednokierunkowa, z wykorzystaniem przestrzeni przy drodze; tam również powstanie koło 70 miejsc parkingowych.

Zakończenie prac całego węzła komunikacyjnego planowane jest na 2019 rok.

W ramach inwestycji powstanie nowoczesny węzeł przesiadkowy, bezpieczne skrzyżowanie, 200 miejsc parkingowych, ścieżki rowerowe i udogodnienia komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24