30.08.2018 12:20 1 Natalia/ TTM

Coraz więcej przedszkolaków uczyć się będzie w Bolszewie

Fot. TTM

Wielkie zmiany przy ulicy Leśnej 35 w Bolszewie – w budynku dotychczasowego gimnazjum powstają dwa oddziały przedszkolne. Najmłodsi mieszkańcy miejscowości już od 3 września będą mieli możliwość korzystania z nowej oferty placówki.

Bolszewo to największa miejscowość w gminie Wejherowo, która z roku na rok się powiększa, a zarazem – przybywa nowych mieszkańców. Ci najmłodsi potrzebują miejsc w szkołach i przedszkolach, o co zatroszczyły się władze.

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. W okresie rekrutacji, w tym roku wpłynęło bardzo dużo wniosków do przyjęcia dzieci do oddziałów przedszkolnych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, nie mogliśmy przyjąć wszystkich, ale powstał pomysł, aby część budynków przy ulicy Leśnej 35 zaadoptować oddziały przedszkolne, tak abyśmy mogli przyjąć wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat – zaznacza Katarzyna Paczoska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie.

Szkoła podstawowa w Bolszewie to bardzo duża placówka. W jej skład wchodzą 4 budynki. Dwa przy ulicy Szkolnej, jeden przy ulicy Wodnej i jeden przy ulicy Leśnej. Ten ostatni, ze względu na reformę edukacji i likwidację gimnazjów, musiał zmienić swoje zastosowanie.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

W tym roku, w tym budynku przy ulicy Leśnej będą uczyć się uczniowie klas 7, 8 i oddziały klas gimnazjalnych.

Mamy miejsca, mamy sale, których nie wykorzystalibyśmy wszystkich, ale dzięki temu, że powstają tutaj oddziały przedszkolne, będziemy mogli tutaj przyjąć najmłodszych – podkreśla Katarzyna Paczoska.

Aby najmłodsi mieszkańcy Bolszewa mogli zacząć edukację w budynku przy ulicy Leśnej, musi on być dostosowany do ich potrzeb. W tym momencie trwają prace remontowe.

Do oddziałów przedszkolnych mogą chodzić dzieci i trzyletnie stąd tak duży remont, ponieważ trzeba przystosować szkołę do potrzeb dzieci małych – mówi Krzysztof Sapieha, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Oświaty Gminy Wejherowo. – Docelowo, chcemy żeby tutaj powstało przedszkole – dodaje.

Przygotowywane są cztery pomieszczenia, z czego dwa na pewno będą wykorzystane od 3 września tego roku. W planach jest również budowa placu zabaw, poszukiwane są środki na tą inwestycję.

Koszty zmiany użytkowania części budynku starego gimnazjum w całości pokrył Urząd Gminy Wejherowo. Wartość inwestycji waha się wokół sumy 200 tys. złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24