02.09.2018 11:00 1 Natalia/PKP Intercity

W pociągu Pendolino nareszcie połączmy się z Wi-Fi

Źródło: PKP Intercity/facebook

Kilka lat oczekiwań użytkowników kolei poskutkowało podpisaniem umowy o instalację urządzeń Wi-Fi w pociągach Express InterCity Premium. Nareszcie podróżni, korzystając z bezpłatnego połączenia internetowego, mają możliwość podjęcia pracy, oglądania filmów czy też odtwarzania muzyki.

Spółka PKP Intercity podpisała umowę z firmą Alstom na instalację urządzeń Wi-Fi w składach Express InterCity Premium (EIP), wyprodukowanych przez Alstom. W ramach umowy spółka stworzy zespół projektowy do instalacji Wi-Fi, jak również zapewni dostawę i konserwację tych urządzeń oraz przeszkolenie personelu PKP Intercity.

Cieszymy się, że to właśnie Alstom powierzono instalację sieci Wi-Fi w pociągach Pendolino. Wiemy, że polscy pasażerowie na to czekają i jesteśmy pewni, że podwyższy to ich komfort i zadowolenie z podróży. Jest dla nas ważne również, że nasz klient będzie miał tabor odpowiadający najwyższym europejskim standardom – powiedział Lesław Kuzaj, prezes Alstom w Polsce.

Montaż bezprzewodowego internetu w składach EIP rozpocznie się we wrześniu. Pociągi Pendolino wzbogacą liczbę składów wyposażonych w dostęp do internetu. W tym momencie sieć Wi-Fi dostępna jest w 171 wagonach PKP Intercity oraz 40 składach zespolonych (PesaDart, Flirt3). Przewoźnik planuje, że do końca 2018 roku bezprzewodowy internet będzie dostępny w 200 wagonach konwencjonalnych.

Naszym celem jest kolej bezpieczna, komfortowa i punktualna. Dążymy do tego celu, dzięki kompleksowym inwestycjom realizowanym zarówno w zakresie infrastruktury kolejowej, jak i taboru. Wszystko po to, aby w perspektywie 2023 roku posiadać w Polsce w pełni zmodernizowaną i nowoczesną kolej. Na ten obraz składa się szereg umów realizowanych rokrocznie przez podmioty Grupy PKP. Jedną z nich jest podpisana właśnie umowa na montaż urządzeń Wi-Fi w 20 składach Pendolino, na podstawie której jeszcze w tym roku na tory wyjadą pierwsze składy EIP z dostępem do bezprzewodowego internetu – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Pierwsze pociągi Pendolino z dostępem do bezpłatnego, bezprzewodowego internetu wyjadą na tory jeszcze w tym roku. Kontrakt opiewa na kwotę 31,7 mln zł i oprócz instalacji Wi-Fi, obejmuje również jego utrzymanie świadczone przez 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24