22.08.2018 12:10 0 Natalia/ TTM

W powiecie wejherowskim 166 osób ponownie zdawało egzamin dojrzałości

Fot. TTM

Matura 2018 dla większości uczniów jest już tylko wspomnieniem, jednak nie dla wszystkich. Uczniowie, którym w maju powinęła się noga, wciąż mają szansę na otrzymanie świadectwa dojrzałości. Rozpoczęły się egzaminy poprawkowe. W powiecie wejherowskim przystąpiło do nich 166 osób.

Niektórzy tegoroczne wakacje spędzili w otoczeniu książek, szykując się do egzaminu. We wtorek (21 sierpnia) rozpoczęły się poprawkowe egzaminy maturalne. Przystępują do niego uczniowie, którym majowy egzamin przysporzył trudności.

Największa grupa uczniów to uczniowie, którzy nie zdali matematyki w zakresie podstawowym. Ponadto jeden uczeń przystępuje do matury z języka polskiego i trzech uczniów do egzaminu ustnego z języka angielskiego – mówi Wojciech Rogocki, dyrektor PZS nr 3 w Wejherowie.

Fot. TTM

Fot. TTM

W całym powiecie wejherowskim do matury poprawkowej przystąpiło 166 uczniów, którym w maju nie udało się zdać tylko jednego przedmiotu.

Matematyka jest tym przedmiotem, z którym uczniowie poradzili sobie najgorzej. W roku szkolnym, który będziemy niebawem rozpoczynać, a kontynuujemy tę praktykę już od początku kadencji praktycznie, zarząd powiatu wejherowskiego przeznacza dodatkową godzinę matematyki w naszych szkołach. Praktykowane jest to w tych, w których edukacja kończy się maturą, po to właśnie, żeby szanse po gimnazjum zostały przez uczniów wyrównane. Jak widać, potrzeba taka jest w dalszym ciągu – zaznacza Wojciech Rybakowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

Uczniowie mówią, że podczas wakacji, przygotowując się do poprawkowego egzaminu, doszkalali się we własnym zakresie na korepetycjach.

W pierwszym terminie do matury przystąpiło 828 uczniów. Pokazuje to skalę tych osób, które przystąpiły do drugiej tury. W pierwszym podejściu jako szkoły prowadzone przez powiat wejherowski, nie mówię o szkołach niepublicznych, tylko o tych dla, których organem prowadzącym jest powiat wejherowski, uzyskaliśmy poziom zdawalności 82% – podkreśla Wojciech Rybakowski.

Był to wynik wyższy niż średnia na pomorzu. Egzamin maturalny zdało wówczas 77,1% uczniów. Do egzaminu poprawkowego może podejść 16,3%. Z kolei 6,6% nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu i do matury przystąpić może dopiero w maju przyszłego roku.

Wyniki egzaminu będą publikowane 11 września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24