30.07.2018 13:30 2 Natalia/kosakowo.pl

Nowa kanalizacja na czterech ulicach Pogórza

Zdjęcie ilustracyjne/TTM

PEWIK Gdynia realizuje trzyletni plan inwestycyjny. W Pogórzu trwają jednocześnie cztery budowy kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w rejonie ulic: Koniecpolskiego, Różewicza, Derdowskiego i Chodkiewicza.

Do budowy sieci zastosowano technologie bezwykopowe, które redukują do minimum ingerencję w środowisko naturalne i nie powodują istotnych utrudnień dla mieszkańców. Mają jednak również swoje ograniczenia.

Nawet najlepsza głowica wiercąca okazuje się bezsilna w przypadku napotkania na swej drodze głazów. Tkwiące głęboko pod ziemią przeszkody, których istnienie trudne jest do przewidzenia, bardzo często wymagają podjęcia specjalnych działań w celu ich usunięcia – informuje gmina Kosakowo.

Pomimo licznych problemów oraz trudności, budowy kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej prawdopodobnie zakończą się zgodnie z planem.

Ulica Koniecpolskiego

Założone zostało 270 mb sieci wodociągowej oraz 220 mb sieci kanalizacji sanitarnej. Łączna wartość inwestycji to 200 tysięcy złotych. Wykonawcą robót jest Wielkobranżowe Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych EKO Sp. Jawna z Gdyni. Obecnie trwają procedury odbiorowe.

Ulica Różewicza

Planowana jest instalacja 212,7 mb sieci wodociągowej oraz 150 mb sieci kanalizacji sanitarnej. Łączna wartość inwestycji to 158 tysięcy złotych. Wykonawcą robót jest Wielkobranżowe Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych EKO Sp. Jawna z Gdyni.

Ulica Derdowskiego

Rozpoczęta zostanie budowa sieci wodociągowej 1200 mb i 1700 mb sieci kanalizacji sanitarnej. Łączna wartość inwestycji to około 3,6 miliona złotych. Wykonawcą robót jest firma ELGRUNT z Gdyni. Termin zakończenia budowy przewidziany jest na koniec 2018 roku.

Ulica Chodkiewicza

Rozpoczęła się budowa sieci wodociągowej 200 mb. Inwestycja wyniesie 120 tysięcy złotych. Jej zakończenie planowane jest na październik 2018 roku. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Półwysep Kazimierz Okrój i Grzegorz Okrój Sp. J. z Mrzezina.

W powiecie planowane są kolejne rozbudowy. Rozstrzygnięto już przetargi na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej na ulicach Traugutta, Kołłataja i Dobkę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...