17.07.2018 09:05 0 Natalia/TTM

Podsumowanie wakacyjnych zajęć dla najmłodszych w powiecie wejherowskim

Źródło: TTM

W piątek (13 lipca) odbyło się podsumowanie wakacyjnych warsztatów Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie. Dzieci zaprezentowały wiedzę i umiejętności, jakich nabyły podczas zajęć.

"Dzieci i młodzież w hołdzie biało-czerwonym" – to pod tym hasłem przez dwa tygodnie odbywały się wakacyjne zajęcia dla najmłodszych. W Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie dzieci trenowały dawne i poznawały nowe dziedziny aktywności.

W pierwszym tygodniu warsztatów były to zajęcia artystyczne i sportowe, natomiast w kolejnym odbyły się profesjonalne warsztaty rzeźbiarskie, które były nagrodą dla najbardziej uzdolnionych artystycznie.

Celem zajęć było zagospodarowanie czasu wolnego w czasie wakacji, gdy rodzice pracjuą. Dzieci w placówkach mogą miło, ale również edukacyjnie spędzić czas, co później przekłada się do działań praktycznych również w domach – zaznacza Mariola Błaszczuk, wicedyrektor PZPOW w Wejherowie.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

W temacie niepodległości najmłodsi tworzyli płaskorzeźby i medale. Powstały też pełne portrety.

Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i bardzo dużym zaangażowaniem, co godne jest pochwały, bo powstały piękne prace. To jest bardzo trudna dziedzina sztuki – rzeźba. Bardzo jestem zadowolona z efektów ich pracy – mówi Marta Sucharska, prowadząca zajęcia z rzeźby.

Tego typu zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Codziennie uczestniczyło w nich ponad 20 dzieci. Zajęcia były prowadzone na terenie całego powiatu Wejherowskiego. Były to ćwiczenia z rożnych dziedzin. Dzieci mogły spróbować swoich sił podczas pleneru filmowego oraz chwycić mogły za aparat, trenując talent fotograficzny. Piłkarze prezentowali swój sportowy dryg na boiskach pobliskich szkół, poza tym dzieci mogły wziąć udział w spływie kajakowym.

Łącznie w projekcie wzięło udział 200 uczestników.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...