12.07.2018 10:36 4 Natalia/Władysławowo.pl

Ogłoszono projekty III edycji Budżetu Obywatelskiego we Władysławowie

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Już po raz trzeci mieszkańcy Władysławowa i okolic zadecydują, na co przeznaczona będzie część środków z funduszów gminy. W ramach Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 16 projektów. W środę (11 lipca) zostały one przedstawione mieszkańcom.

W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego we Władysławowie do dyspozycji jest 350 tysięcy złotych. Na projekty miejskie (w granicach administracyjnych miasta) przeznaczono 200 tysięcy złotych, a na projekty wiejskie, dotyczące potrzeb mieszkańców obszaru wiejskiego (poza granicami Władysławowa) – 150 tysięcy złotych.

Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu gminy. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawy funkcjonowania nie tylko własnego osiedla, ale i całego miasta czy gminy.

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego gminy Władysławowo zakwalifikowano się łącznie 16 zadań (9 miejskich i 7 wiejskich).

Mat. pras

Wśród projektów można znaleźć m.in. pomysł utworzenia bezobsługowego parku linowego czy też doposażenia placu zabaw. Fani kolarstwa wesprzeć mogą projekt zamontowania ogólnodostępnych samoobsługowych stacji serwisowych na osiedlach. Z myślą o turystach powstał projekt polegający na powołaniu Zespołu Przewodników zajmujących się oprowadzaniem turystów po interesujących miejscach miasta, z uwzględnieniem tradycji życia na Kaszubach i obrzędów rybackich. Są też projekty dotyczące sportu, takie jak budowa boiska piłkarskiego. Jeden z mniejszych, ale nie mniej ważnych projektów, to zakup i montaż uchwytów i flag na słupach oświetleniowych. Pomysłów jest wiele i są one bardzo różnorodne. Każdy z mieszkańców bez wątpienia może znaleźć swojego faworyta.

Więcej projektów oraz szczegółowe informacje zamieszczono na stronie gminy Władysławowo.

Mieszkańcy będą mogli oddawać swoje głosy od 10 września. Ogłoszenie zwycięskich projektów nastąpi już w październiku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...