30.06.2018 10:00 1 Natalia/Stutthofmuseum.blogspot.com

Wybitni filmowcy pracowali na terenie Muzeum Stutthof

Źródło: Stutthofmuseum.blogspot.com

Znani na całym świecie twórcy filmowi, Steven Spielberg i Alex Gibney, postanowili przyjrzeć się tematowi nienawiści. Zdobywcy nagród Oscara tworzą właśnie cykl dokumentalny „Dlaczego nienawidzimy”, który będzie miał sześć odcinków. Jeden z nich realizowano w Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Pogarda i nienawiść przyczyniły się do wielu tragedii na przestrzeni dziejów. Czy uczucia te leżą w ludzkiej naturze? Czy można nad nimi zapanować? Czy warto je analizować, by wyciągać wnioski na przyszłość? Zapewne te pytania były fundamentem sześcioodcinkowego cyklu „Dlaczego nienawidzimy” („Why We Hate”), który będzie wyemitowany w 2019 roku w stacji Discovery.

Dotarcie do źródła ludzkiej kondycji jest czymś, co uważam nie tylko za fascynujące, ale absolutnie niezbędne w zrozumieniu, kim jesteśmy – powiedział Steven Spielberg, cytowany przez portal Variety.com. – Dzięki zespołowi, zagłębiamy się w historyczne i współczesne historie o nienawiści, podróżując po całym świecie, aby odkryć tajemnicę innych i samych siebie. Jeśli zrozumiemy, dlaczego tak postępujemy, możemy zmienić sposób, w jaki działamy – dodał reżyser.

Jeden z odcinków był realizowany pod koniec czerwca w Muzeum Stutthof i nawiązuje do trwającego w Niemczech procesu członków załogi KL Stutthof. Producentem odcinka jest Axel Gerdau, a reżyserką – Geeta Gandbhir.

Stutthofmuseum.blogspot.com Stutthofmuseum.blogspot.com Stutthofmuseum.blogspot.com Stutthofmuseum.blogspot.com Stutthofmuseum.blogspot.com Stutthofmuseum.blogspot.com Stutthofmuseum.blogspot.com Stutthofmuseum.blogspot.com

Więcej o projekcie „Why We Hate” można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...