25.06.2018 10:30 0 Piotr Klecha

Zwycięstwo Wikędu na zakończenie ligi

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

W sobotę 23 czerwca br. w ostanie ligowej kolejce, Wikęd Luzino po ciekawym i wyrównanym meczu, pokonał na własnym boisku Stolem Gniewino 2:1. Gole dla podopiecznych trenera Lisewskiego strzelili: Krystian Opłatkowski i Paweł Czoska.

Spotkanie to miało dramatyczny przebieg. Pierwszą połowę lepiej zaczęli goście, czego konsekwencją był rzut karny, który sędzia odgwizdał za faul Michała Dąbrowskiego. Na szczęście, w tej sytuacji pomylił się, mający za sobą występy w Luzinie, Paweł Sobczyński. Pierwszy jego strzał z „11” metrów, był skuteczny, ale sędzia nakazał powtórzyć wykonanie karnego, ponieważ jeden z zawodników gości za szybko wbiegł w pole karne. Za drugim razem, „Sopel” się pomylił. Czym bliżej końca I polowy tym lepiej zaczął grać Wikęd, który w 42. minucie, za sprawą Krystiana Opłatkowskiego, wyszedł na prowadzenie.

Druga część meczu była równie ciekawa. Od 50. minuty goście musieli radzić sobie w osłabieniu, kiedy to za faul taktyczny, boisko musiał opuścić Behrendt, który nieprzepisowo zatrzymał będącego w sytuacji sam na sam z bramkarzem Opłatkowskiego. Po tej kartce wydawało się, że Wikęd zaatakuje jeszcze mocniej, ale ku zaskoczeniu kibiców lepiej zaczął grać Stolem. Mimo przewago gości to gospodarze zdobyli drugiego gola. W 68. minucie faulowany w polu karnym był junior Rafał Śmielak. Karnego na gola zamienił Czoska. Po tej bramce ponownie groźnie zaczęli grać goście i już w 70. minucie zdołali oni zdobyć bramkę kontaktową, po której do końca meczu było nerwowo. Na szczęście dla luzinian wynik spotkania nie uległ zmianie i to Wikęd zainkasował komplet punktów, kończąc zwycięstwem niezbyt udaną rundę wiosenną.

Warto dodać, ze pierwszym składzie wyszło trzech juniorów, a kolejnych dwóch weszło na boisko w drugiej połowie.

Po tym zwycięstwie nasz zespół zakończył rozgrywki IV ligi, na 9 pozycji.

Skład Wikęd Luzino: Artur Pranga – Rafał Śmielak, Maciej Bank, Michał Dąbrowski, Maciej Kożyczkowski – Łukasz Murakowski (85. Beniamin Damps), Hennadii Karmazyn, Paweł Czoska (70' Łukasz Michałek), Dariusz Mienik, Maksymilian Kenner (35' Adrian Roppel) – Krystian Opłatkowski (60' Dawid Zadrowski)