21.06.2018 08:34 0 Natalia/KWP Gdańsk

Dwaj Norwedzy uszkodzili taksówki

Źródło: KWP w Gdańsku

Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali dwóch obywateli Norwegii w wieku 28 i 46 lat, którzy uszkodzili dwa samochody. Sprawcy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Łączna suma strat, jakie spowodowali, opiewa na kwotę 10 500 złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, ale pokrzywdzeni nie złożyli wniosków o ich ściganie, ze względu na fakt, że mężczyźni pokryli szkody.

W poniedziałek (18 czerwca) około północy funkcjonariusze z gdańskiej komendy odebrali zgłoszenie o tym, że przy ul. Piwnej dwóch mężczyzn uszkodziło samochody taxi. Na miejsce natychmiast przyjechał najbliższy patrol policji i po rozmowie z pokrzywdzonymi policjanci od razu zatrzymali wskazanych przez nich dwóch mężczyzn. Sprawcy zostali wcześniej ujęci przez pokrzywdzonych i pilnowani do czasu przyjazdu policjantów.

Jak się szybko okazało, obaj mężczyźni byli nietrzeźwi, a badanie alkomatem wykazało u każdego z nich ponad dwa promile alkoholu. W trakcie ustalania ich tożsamości okazało się, że obaj są obywatelami Norwegii, którzy odwiedzili Gdańsk w celach turystycznych. Zatrzymani sprawcy spędzili noc w policyjnym areszcie.

Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych samochodów. Okazało się, że sprawcy kopiąc w nie i uderzając pięściami, spowodowali wgniecenia karoserii oraz wybicie szyby. Właściciele oszacowali wartość strat na 9800 złotych w chryslerze i 700 złotych w fordzie.

We wtorek (19 czerwca) obaj sprawcy usłyszeli zarzuty i przyznali się do uszkodzenia samochodów. Mężczyźni nie odpowiedzą karnie za swoje postępowanie, ponieważ doszli do porozumienia z pokrzywdzonymi i zapłacili za wyrządzone szkody.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...