13.06.2018 08:37 1 Natalia/KWP Gdańsk

Obywatel Ukrainy z zarzutem przywłaszczenia wózka inwalidzkiego

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Policjanci z komisariatu policji w Gdyni zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy podejrzewanego o przywłaszczenie wózka inwalidzkiego. Właścicielem wózka był 89-letni mężczyzna, który pozostawił go na kilka minut w centrum miasta. Zatrzymany usłyszał już zarzut przywłaszczenia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w centrum Gdyni. Właściciel wózka, 89-letni mieszkaniec Gdyni, korzystając z dobrej pogody, wybrał się wraz z opiekunką na skwer mieszczący się w śródmieściu. Tam pozostawił wózek na kilka minut i odbył krótki spacer. W tym czasie ktoś jednak zabrał sprzęt, pozbawiając starszą osobę możliwości przemieszczania się.

Nad sprawą pracowali śledczy z komisariatu policji w Gdyni-Śródmieściu. Dzięki poczynionym przez nich ustaleniom i zebranym informacjom operacyjnym, możliwe było wytypowanie 33-letniego mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo.

Do jego zatrzymania doszło dwa dniu po popełnieniu przestępstwa, a w mieszkaniu, w którym przebywał 33-latek, mundurowi zabezpieczyli skradziony wózek. Zatrzymany usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, za który będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...