04.06.2018 14:01 0 Piotr Klecha

Piłkarki z Luzina drugą siłą na Pomorzu

Żródło: GOSRIT Luzino

Aby zakwalifikować się do finału wojewódzkiego, piłkarki z luzińskiej szkoły musiały najpierw wygrać dwa etapy eliminacji i pokonać rywalki z czterech powiatów.

Pierwszym etapem eliminacji były „Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt”, które odbyły się 25.04 w Rumi. W zawodach wzięło udział siedem zespołów. W rozgrywkach grupowych, piłkarki z Luzina, wygrały 1:0 z Wejherowem oraz 4:1 z Rumią. W półfinale pokonały Szemud 3:0, a w finale Gimnazjum z Bolszewa 2:1.

Kolejnym etapem był „Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt”, który odbył się 15.05.2018r. w Lęborku. W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny, które reprezentowały powiaty: wejherowski, kartuski, pucki oraz lęborski. Drużyna dziewcząt z luzina pokonała trzy drużyny z wynikiem: 2:0 z Szymbarkiem, 4:1 z Lęborkiem i 4:0 z Darżlubiem.

Po zajęciu pierwszego miejsca w Półfinale Wojewódzkim, zawodniczki z naszej szkoły wzięły udział w „Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt”. Zawody te odbyły się 30.05 w Gdyni, uczestniczyło w nich 6 najlepszych zespołów z województwa pomorskiego. Piłkarki z Luzina, w rozgrywkach grupowych zajęły pierwsze miejsce, a pokonały w nich Nową Karczmę 2:0 i Gdańsk 6:0.W kolejnym meczu przegrały 3:2 z Malborkiem, zajmując ostatecznie drugie miejsce w województwie.

Żródło: GOSRIT Luzino Żródło: GOSRIT Luzino Żródło: GOSRIT Luzino

Skład zespołu:

Ewelina Barra, Julia Fajter, Milena Fajter, Nikola Kankowska, Bernadetta Landowska, Andżelika Kotłowska, Wiktoria Miotk, Oliwia Falk, Julia Bargańska, Zuzanna Kalbarczyk, Patrycja Kowalewska, Monika Kolmetz, Dagmara Langa,


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24