24.05.2018 08:37 8 mike/mat. pras.

Ponad 600 uczestników weźmie udział w LOTTO Triathlon Energy w Gniewinie

Mat. pras.

W najbliższy weekend (26/27 maja) w Gniewinie odbędzie się prestiżowa impreza sportowa – LOTTO Triathlon Energy. Na starcie rywalizacji pierwszych zawodów z tegorocznego cyklu pojawi się łącznie ponad 600 uczestników. Oprócz wrażeń typowo sportowych, nie zabraknie też atrakcji dla mieszkańców, rodzin i kibiców.

O ogromnym zainteresowaniu imprezą w Gniewinie może świadczyć fakt, że pakiety wyprzedano już kilka tygodni wcześniej. W ubiegłym roku do rywalizacji zgłosiło się 500 śmiałków. Obecnie liczba ta przekracza 600, a wśród uczestników triathlonu pojawi się również Tomasz Wieszczek, aktor znany z takich seriali, jak „Szpilki na Giewoncie” czy „Przyjaciółki”.

W sobotę (26 maja), a więc w Dzień Matki, całe rodziny będą mogły wziąć udział we wspólnym treningu pod nazwą Family Energy WorkOut. Trening rozpocznie się o godzinie 16:00 na boisku przy hotelu Mistral Sport w Gniewinie.

Jako organizatorzy imprez triathlonowych kładziemy duży nacisk na rodzinność naszych zawodów, dlatego tam, gdzie tylko jest to możliwe, organizujemy atrakcje dla rodzin. Tak jest w przypadku imprezy w Gniewinie, podobnie w Lidzbarku Welskim, gdzie odbywa się najbardziej rodzinny triathlon w Polsce – mówi Aldona Dybuk z Energy Events, organizator cyklu LOTTO Triathlon Energy.

Po rodzinnych ćwiczeniach będzie szansa, by sprawdzić trasę kolarską. Na godzinę 17:00 zaplanowano start oficjalnego objazdu trasy rowerowej Gniewino LOTTO Triathlon Energy.

Mat. pras.

W niedzielę (27 maja) rozpocznie się właściwa rywalizacja. Oprócz zawodów triathlonowych, rywalizować będą też najmłodsi na dystansach 200, 500 i 1000 metrów. Zawodnicy otrzymają upominki i pamiątkowe medale.

Uczestnicy zawodów rywalizujący na trzech dystansach będą mieli okazję powalczyć również o tytuł Bohatera Wzgórza, czyli „Hill Hero” na dystansie kolarskim. Podjazd rozpoczynający się na trzecim kilometrze trasy rowerowej ma momentami ponad 10% nachylenia, a zawodnicy na podjeździe o długości 1300 m pokonują ponad 100 m różnicy poziomów.

Na tym odcinku trasy wprowadzimy dodatkowy pomiar czasu, tak aby wyłonić zawodniczkę i zawodnika, którzy najszybciej pokonują podjazd pod zbiornik. Jest on dość wymagający, a jego pokonanie daje olbrzymią satysfakcję – zapewnia Adam Greczyło, jeden z organizatorów imprezy.

Wśród znanych zawodników na trasie pojawią się m.in. Maciej Kosmala, Jakub Ruciński i Michał Czapiński. Cała trójka zdobyła medale na Mistrzostwach Polski w duathlonie w Rumi, kategoria AgeGroup. W sztafecie na najdłuższym dystansie, tj. 1/2 Ironman, na dystansie biegowym rywalizować będzie m.in. aktor Tomasz Wieszczek.

Mat. pras.

Szczegółowy program imprezy jest dostępny tutaj. Kolejna duża impreza sportowa w Gniewinie odbędzie się 30 września. Tym razem będą to Mistrzostwa Polski w Duathlonie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...