09.05.2018 11:35 7 mike/KWP Gdańsk

Zatrzymano podejrzanego o wybijanie szyb w autach

Fot. KWP Gdańsk

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 49-letniego mieszkańca tego miasta, który jest podejrzany o wybijanie szyb w samochodach. Jeśli zarzuty się potwierdzą, mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

W ciągu kilku ostatnich dni do wejherowskiej komendy policji napływały zgłoszenia od mieszkańców miasta, który informowali o uszkodzeniach samochodów przez nieznanego sprawcę. Za każdym razem okoliczności były podobne – zniszczeń dokonywano w pojazdach zaparkowanych przy ulicy. W każdym z nich była rozbita przednia szyba.

Dlatego też mundurowi założyli, że w każdym ze zdarzeń prawdopodobnie bierze udział ten sam sprawca. Podejrzenia te okazały się słuszne – mówi Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

We wtorek (8 maja) przed północą kryminalnym z Wejherowa udało się zatrzymać domniemanego sprawcę zniszczeń cudzych samochodów na ulicy Nadrzecznej. Mężczyzna miał się poruszać rowerem i uderzać w szyby aut ciężkim metalowym przedmiotem przymocowanym do sznura.

Podejrzanemu zarzucono zniszczenie pięciu przednich szyb w samochodach: ford galaxy, volkswagen caddy, toyoty avensis oraz w dwóch autach renault master. Niewykluczone, że zatrzymany usłyszy więcej zarzutów o podobnym charakterze. Za popełnione przestępstwa 49-latkowi grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...