W piątek (2 marca) na jednej z ulic w Rumi zatrzymano 48-letniego mieszkańca Gdyni, który przewoził w swoim aucie 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie skontrolowali 48-letniego kierowcę chryslera.
– Podczas sprawdzania samochodu na siedzeniu z tyłu samochodu funkcjonariusze znaleźli prawie 600 paczek papierosów różnych marek. Papierosy zostały zabezpieczone do sprawy i niebawem zostaną przekazane funkcjonariuszom Izby Celnej – wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.
Sprawa zostanie przekazana do Urzędu Celnego. Za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do 2 lat oraz przepadek zabezpieczonego towaru.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.