20.06.2011 15:20 0

Puck: Kradli rowery i sprzedawali w lombardzie

Policjanci wydziału kryminalnego i prewencji puckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże rowerów z terenu Pucka i okolic. Pierwszy wpadł na gorącym uczynku w miniony piątek, kiedy spod sklepu ukradł jednoślad. Współsprawca zatrzymany został w niedzielę. Mężczyźni w wieku 47 i 48 lat podejrzewani są o kradzież 6 rowerów. Niebawem usłyszą zarzuty, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci z puckiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży roweru 47-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna wpadł podczas obserwacji jednego z puckich sklepów. Od początku miesiąca na terenie miasta spod punktów handlowych kradziono rowery. Obserwacje prowadzone przez policjantów z wydziału kryminalnego i prewencji komendy powiatowej przyniosły efekt. Funkcjonariusze zauważyli pod sklepem mężczyznę, który podbiegł do roweru i nim odjechał. 47-letni mieszkaniec gm. Puck zatrzymany został po krótkim pościgu. Trafił do policyjnego aresztu, a rower do właściciela.

Jak się okazało zatrzymany nie działał sam. Rok starszy wspólnik, mieszkaniec Pucka za kratki trafił wczoraj. Obaj kradli rowery pozostawione pod sklepami i sprzedawali je w lombardzie w Pucku. Teraz usłyszą zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży 6 jednośladów. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24