Planowana restrukturyzacja floty wywoła akcję protestacyjną pracowników. W weekend załoga podjęła ostrzegawczą głodówkę. Strajk został już zawieszony.
W akcji protestacyjnej brali udział pracownicy dwóch platform - wiertniczej Petrobaltic i eksploatacyjnej Baltic Beta oraz holowników. W tym tygodniu mają odbyć się rozmowy z zarządem, po których podjęte zostaną decyzje o ewentualnym kontynuowaniu strajku.
Sprzeciw budzi przekazanie holowników Bazalt i Granit, przedsiębiorstwu z siedzibą na Cyprze. Wówczas około 50 marynarzy otrzymałoby nowe, ich zdaniem niekorzystne, kontrakty. Pracownicy zastrzegają, ze w razie braku porozumienia z zarządem, mogą powrócić do protestu.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.