16.06.2011 19:03 0

Gdynia: Najpierw zarzuty za narkotyki później za graffiti

21-letniego mężczyznę zatrzymali kryminalni z Gdyni. Policjanci podejrzewali go o oszpecanie różnych części miasta poprzez malowanie tzw. "graffiti". Podczas przeszukania jego mieszkania oprócz przedmiotów potwierdzających ich przypuszczenia, funkcjonariusze znaleźli kilka porcji marihuany oraz roślinę doniczkową wyglądem przypominającą nielegalne zioło. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, czy usłyszy kolejne zarzuty, okaże się w najbliższym czasie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Kryminalni z Gdyni z zespołu ds. rozpoznawania środowiska tzw. grafficiarzy w miniony wtorek zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gdyni, którego podejrzewali m.in. o liczne uszkodzenia mienia poprzez nanoszenie farbą w sprayu napisów i rysunków na elewacjach budynków. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli przedmioty służące m.in. do tego procederu. Ale nie tylko to znaleźli stróże prawa. Oprócz tego ujawnili parę porcji marihuany oraz roślinę doniczkową wyglądem przypominającą nielegalne zioło.

Młody mężczyzna wraz z zabezpieczonymi przedmiotami trafił do Komisariatu Policji Gdynia Oksywie, gdzie od śledczych usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Następnie została przeprowadzona z jego udziałem wizja lokalna oszpeconych miejsc. Działał głównie na terenie Pogórza Dolnego, Chyloni i Leszczynek.

Teraz policjanci ustalają powstałe straty oraz pokrzywdzonych. Dopiero po tych czynnościach okaże się jakie kolejne zarzuty 21-latek usłyszy. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast za uszkodzenie mienia - do lat 5.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24