04.12.2017 11:35 0 Redakcja/TTM

Luzino świętowało sportowy jubileusz

Źródło: TTM

Przemowy, podziękowania i wręczanie nagród – to jedne z głównych punktów sobotniej (2 grudnia) gali sportu w Luzinie. W tamtejszej hali sportowej zjawili się nie tylko mieszkańcy, włodarze i lokalni działacze, ale również postacie zasłużone dla polskiego sportu. W ten sposób podsumowano mijający rok oraz 10-lecie istnienia GOSRiT-u Luzino.

Cieszymy się, że coraz więcej dzieci uprawia u nas sport, powstają kolejne kluby sportowe, więc tylko się cieszyć, że mamy ludzi chcących pracować z młodzieżą i rozwijać ich sportowe pasje – podkreśla Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

Jest to możliwe przede wszystkim dzięki działaniom rady gminy, zaangażowaniu trenerów oraz wsparciu płynącym nie tylko z gminy, ale i Trójmiasta czy Warszawy. Wszyscy, którzy przyczyniają się do rozwoju sportu w Luzinie, otrzymali wyrazy wdzięczności.

W ramach podsumowania 10-lecia działalności, podziękowaliśmy przyjaciołom luzińskiego sportu, sponsorom, trenerom, a także dzieciom, które trenując, rozsławiają naszą gminę – podkreśla Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

Na najmłodszych czekał szereg atrakcji towarzyszących oraz prezenty. W uroczystej gali sportu uczestniczyli również byli trenerzy reprezentacji Polski oraz obecny prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, co podkreśla rangę tego wydarzenia.

Dla nas jest to oczywiste, że hala jest ciągle pełna i dużo się tu dzieje. Dziwi to natomiast ludzi z zewnątrz, bo to jeden z niewielu obiektów w województwie pomorskim, gdzie sport jest realizowany w tak szerokim zakresie – zaznacza Jarosław Wejer. – Co ciekawe, od kiedy powstała hala i przybyło drużyn sportowych, nie mamy już takich zniszczeń w Luzinie. Są oczywiście pojedyncze przypadki dewastacji, ale wcześniej było tego znacznie więcej. Oznacza to, że młodzież swoją energię pożytkuje właśnie na sport – dodaje.

Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa zdjęć, które GOSRiT Luzino gromadził od kilkunastu lat.

Hitem okazała się fotografia LZS-u Luzino z 1946 roku. Jest też kilkadziesiąt zdjęć z czasów, kiedy nie było jeszcze naszej hali sportowej, oraz fotografie od 2007 roku, w którym ten obiekt zaczął funkcjonować – wyjaśnia Piotr Klecha.

Działacze podzielili się również planami na przyszłość. Chcą między innymi, by wspomniana wystawa zdjęć została wzbogacona, a zajęcia sportowe dla najmłodszych były prowadzone we wszystkich miejscowościach gminy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...