21.09.2017 18:25 1 Redakcja

Miłośnicy kolarstwa górskiego będą rywalizować na Kaszubach

fot. mat. [ras.

Na starcie zawodów staną zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy rywalizacji na dwóch kółkach. Otwarcie cyklu Garmin MTB Series 2017 odbędzie się w niedzielę (24 września) w Wejherowie, a zakończony 8 października w Rumi. Na ten czas Kaszuby staną się polską stolicą kolarstwa górskiego.

Sukcesy dotychczasowych edycji tej sportowej imprezy powodują, że organizatorzy cyklu zawodów MTB z firmy Labosport Polska stale urozmaicają cykl, poszukując przede wszystkim kolejnych dogodnych lokalizacji, a do takich zaliczają się Kaszuby. Dlatego tegoroczny cykl Garmin MTB Series 2017 rozpocznie się niedzielnymi zawodami w Wejherowie. Następnie, 1 października, zawodnicy pierwszy raz zagoszczą w urokliwej Stężycy i rywalizować będą na malowniczej trasie biegnącej przez Kaszubski Park Krajobrazowy. Natomiast wielki finał cyklu, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się 8 października w Rumi.

Amatorzy kolarstwa górskiego, rywalizujący na Kaszubach, będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: mini o długości około 25 kilometrów, czyli jedna pętla oraz mai, a więc około 50 kilometrów, co daje dwie pętle – podają organizatorzy. - Możliwość wyboru sprawia, że w zawodach może wziąć udział każdy. Pierwszy dystans jest adresowany dla wszystkich miłośników „dwóch kółek”, drugi natomiast przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych zawodników. W myśl zasady „Minimum asfaltu, maksimum frajdy”, na wszystkich, którzy zdecydują się na start w Garmin MTB Series 2017 czekają urozmaicone trasy i wymagające odcinki.

Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów, a szczegółowe informacje o cyklu dostępne są również na facebookowym profilu imprezy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24