Politycy nie zabijajcie polskich mediów

20.10.2010 11:35 0

Gdyńskie Witomino ma swój Klub Seniora

Wiceprezydenci Gdyni - od lewej Marek Stępa i Michał Guć / fot. Dorota Nelke

Wczoraj (19 października) na Witominie przy ul. Widnej 8 otwarto nowy gdyński Klub Seniora – już czwarty w mieście.

Do swojej dyspozycji seniorzy mają parter i I piętro budynku. Znajdują się tam m.in. kawiarenka internetowa wyposażona w sześć komputerów, czytelnia gazet, pracownia plastyczna. W ofercie klubu znajdą się są zajęcia artystyczne, ruchowe, spotkania kulturalne i rozrywkowe. Program dostosowany będzie do potrzeb seniorów. Placówka czynna jest w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 10.00-16.00, a w czwartki w godz. 13.00-19.00. Jej animatorem jest Małgorzata Łaboszczak.

Budynek, była wymiennikownia OPEC-u, został zaadaptowany i zmodernizowany dla potrzeb socjalnych. Kwota całej inwestycji wynosi 1700 tys. zł. Swoją siedzibę znalazł już tam właśnie Klub Seniora. Jego wyposażenie kosztowało 80 tys. zł.

Przypomnijmy, że pozostałe trzy kluby znajdują się w Chyloni, Śródmieściu i w Orłowie. Przyjazne miejsca spotkań seniorów są bardzo potrzebne, o czym świadczy ich duża popularność. W interesujący i efektywny sposób wypełniają czas starszym mieszkańcom Gdyni.

Oprócz klubów prowadzonych przez Centrum Aktywności Seniora – jednostkę powołaną przez Miasto do koordynacji wszelkich działań na rzecz osób starszych – w Gdyni działają również kluby osiedlowe prowadzone przez organizacje pozarządowe, spółdzielnie mieszkaniowe czy parafie. Łącznie takich placówek jest ponad 20. Z roku na rok przybywają kolejne ze względu na coraz liczniejszą populację osób starszych. Aktualnie to 50 tys. gdynian, którzy są w wieku emerytalnym. 10 tys. z nich korzysta z aktywnych form spędzania wolnego czasu w mieście.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...