14.07.2017 10:31 0 Redakcja/airport.gdansk.pl

Nawet dwa razy dziennie do Amsterdamu

Fot. Archiwum Air France KLM

Duże zainteresowanie bezpośrednimi lotami z Gdańska do Amsterdamu nie umknęło uwadze przedstawicieli linii lotniczych KLM. Holendrzy ogłosili, że od 29 października podwoją liczbę połączeń na tej trasie.

Minęły zaledwie dwa miesiące od uruchomienia bezpośrednich lotów na trasie Gdańsk–Amsterdam. Jednak już teraz wiadomo, że decyzja holenderskich linii była słuszna.

Współczynnik wykorzystania miejsc od początku był i nadal jest bardzo dobry, dlatego wyjątkowo szybko zadecydowaliśmy o drugim połączeniu dziennie. Liczymy, że z nowego rejsu ucieszą się zarówno turyści zainteresowani bogatą ofertą KLM, zwłaszcza na trasach międzykontynentalnych, jak i pasażerowie biznesowi, którzy teraz mogą planować jednodniowe podróże do Holandii i do wielu miast w Europie Zachodniej – mówi Frantisek Siling, dyrektor handlowy Air France KLM na Polskę.

Mieszkańcy Pomorza zyskali dogodne połączenie zarówno z atrakcyjnym turystycznie miastem, jak i z ogromnym węzłem przesiadkowym. Amsterdamskie lotnisko Schiphol, na którym lądują samoloty KLM, jest jednym z największych w Europie. Pod względem rocznej liczby obsłużonych pasażerów (ponad 50 mln) zajmuje obecnie 16. pozycję na świecie.

Od początku sezonu zimowego, a więc od 29 października, mieszkańcy województwa pomorskiego będą mogli latać do Amsterdamu nawet dwa razy dziennie. Warto podkreślić, że rozkład lotów sprzyja jednodniowym wycieczkom do stolicy Holandii.

Fot. airport.gdansk.pl

Z niecierpliwością czekaliśmy na zwiększenie liczby lotów do Amsterdamu, ponieważ już w maju można było zaobserwować duże zainteresowanie pasażerów ofertą KLM – mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk. – Cieszymy się, że grupa Air France KLM doceniła potencjał Portu Lotniczego Gdańsk, dzięki czemu pasażerowie mogą korzystać z ogólnoświatowej oferty połączeń – dodaje.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24