13.07.2017 09:38 0 Redakcja/TTM

Będzie nowoczesna bieżnia na stadionie w Redzie

Fot. TTM

Jesienią poprawią się warunki do uprawnia sportu w Redzie. Na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczęto prace przy wymianie bieżni lekkoatletycznej.

Istniejąca obecnie bieżnia lekkoatletyczna jest wymieniana na poliuretanową, o bardzo dobrych parametrach.

Będzie to nawierzchnia o wysokiej jakości, bez wypełniaczy pochodzących z recyklingu. Wykonane zostaną odwodnienia, a także takie elementy, jak rów z wodą – informuje Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

Na nowej nawierzchni będzie można trenować takie dyscypliny, jak skok w dal, skok wzwyż czy rzut oszczepem.

Fot. TTM

Zajęcia organizowane przez redzki MOSiR cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Z pewnością poprawa istniejącej infrastruktury przełoży się na jeszcze większą liczbę osób aktywnie uprawiających sport.

Frekwencja na każdych zajęciach jest dobra. Chcielibyśmy, żeby chętnych było jeszcze więcej – potwierdza Bartłomiej Białobrocki, referent do spraw sportu przy MOSiR w Redzie.

Umowny termin wykonania prac upływa 15 listopada, łącznie z uzyskaniem certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Koszt wymiany bieżni wyniesie około 2,7 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki kwotą 1,23 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24