01.06.2011 11:06 0

Gdańsk: Wysadzili tramwaj i porwali autobus

Terroryści podłożyli ładunek wybuchowy w tramwaju. Chwilę po tym uprowadzili autobus miejski, w którym znajdowali się pasażerowie. Na miejsce natychmiast przyjechali gdańscy policjanci oraz antyterroryści wraz ze służbami ratunkowymi. Akcja rozwijała się bardzo dynamicznie. Choć zdarzenie okazało się być tylko symulacją, wszyscy podeszli do niego bardzo poważnie.

Wczoraj na gdańskich Stogach odbywały się ćwiczenia, w których zaangażowani byli gdańscy policjanci, antyterroryści, ZKM oraz służby ratunkowe.

Terroryści podłożyli ładunek wybuchowy w tramwaju jadącym w kierunku plaży na Stogach. Niebezpieczny pakunek znalazł motorniczy, który od razu zadzwonił pod numer alarmowy 112. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci, saperzy oraz służby ratunkowe. Chwilę po tym napastnicy sterroryzowali autobus komunikacji miejskiej i wzięli zakładników. Wtedy do akcji wkroczył pododdział antyterrorystyczny z Gdańska. Funkcjonariusze szturmem zdobyli autobus i zatrzymali napastników. Odbili też wszystkich pasażerów.

Szkolenie przeprowadzone zostało m.in. w ramach przygotowania przed zbliżającym się Euro 2012. Takie ćwiczenia to dobry sprawdzian umiejętności. Dzięki takim działaniom policjanci mogli sprawdzić swoją gotowość i sposób reagowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24