31.05.2011 16:04 0

III Kaszubska Paraolimpiada wielką imprezą integracyjną

W niedzielę 29 maja 2011 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego odbyła się już III Kaszubska Paraolimpiada.

W tej wielkiej imprezie integracyjnej organizowanej przez rodziców ze Świetlicy Integracyjnej „Skrzydła Anioła” Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo – Kulturalnego oraz GOSRiT i GOK Luzino uczestniczyło ponad 80 niepełnosprawnych dzieci, które uczestniczyły w licznych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. W organizacji tych zawodów pomagali wolontariusze z drużyn młodzieżowych GOSRiT Luzino, a nad całością czuwała sędzia główny zawodów Joanna Mistygacz.

Paraolimpiadzie towarzyszyły liczne imprezy: loteria fantowa, kiermasz, pokazy strażackie i policyjne oraz wystawa prac uczestników konkursu plastycznego organizowanego przez Świetlice.

Na terenach wokół hali na odcinku 5 km odbył się już po raz drugi Bieg Charytatywny „Skrzydła Anioła” oraz pierwszy raz Marsz Charytatywny „Skrzydła Anioła”. W zawodach tych organizowanych przez Monikę Wirkus uczestniczyło niespełna 100 sportowców z całego kraju.

Po zakończeniu rywalizacji odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla uczestników zawodów, w której uczestniczyli m in. liczni sponsorzy Paraolimpiady oraz Jarosław Wejer Wójt Gminy Luzino. Każdy uczestnik paraolimpiady otrzymał pamiątkowy puchar a rodzice dzieci medale. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody ufundowane przez licznych sponsorów i darczyńców. Uhonorowano również najlepszych zawodników biegu i marszu, którzy otrzymali pamiątkowe puchary. Wśród nich również rozlosowano atrakcyjne nagrody.

Z roku na rok rozrasta się nam ta impreza – powiedział po zawodach Piotr Klecha Dyrektor GOSRiT Luzino – co jest zasługą licznych wolontariuszy, rodziców i przyjaciół Świetlicy Integracyjnej „Skrzydła Anioła”. Wielkie słowa za organizację Paraolimpiady należą się wszystkim rodzicom z Paniami Dorotą Żaczek i Lucyną Wirkus na czele , którzy ciężko pracowali od kilku tygodni, aby dzisiaj wszystko było zapięte na ostatni guzik. Oddzielne podziękowania należą się sponsorom, bez wsparcia, których organizacja takiej imprezy nie była by możliwa. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w przyszłorocznej Paraolimpiadzie oraz na cykliczne zajęcia organizowane przez świetlice.

Najlepsi zawodnicy biegu:

K O B I E T Y

 1. Kahs Natalia 1992 Viking Rumia
 2. Maj-Płotka Ewa 1983 Maja Team Wejherowo
 3. Maria Maj-Roksz 1980 Maja Team Wejherowo

M Ę Ż C Z Y Ź N I

 1. Rolbiecki Michał 1986 Maja Team/ Talex Borzytuchom
 2. Zagulak Damian 1992 GKS „Tęcza” Nowa Wieś Lęborksa
 3. Piotr Suchenia 1980 TRI-Saucony Rumia

Najlepsi zawodnicy marszu

K O B I E T Y

 1. Hildebrandt Hanna 1964 GKS Kaszubi Luzino
 2. Pietrzak Teresa 1972 Gdańsk
 3. Zygmanowska Mirosława 1963 Wejherowo

M Ę Ż C Z Y Ź N I

 1. Tymioski Krzysztof 1948 Gdańsk
 2. Marszał Oskar 2000 Luzino
 3. Roman Krzysztof 1997 Wejherowo

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24