31.05.2011 18:34 0

Laureaci "Gdyńskiego Biznesplanu"

fot. Paweł Lewinowicz

Kamil Antkowiak zwyciężył w dziewiątej edycji konkursu „Gdyński Biznesplan”. Uznanie jurorów zyskał jego projekt „Wiatrakowiec”. W nagrodę laureat otrzymał m.in. 25 tys. zł! Finałowa gala konkursu odbyła się dzisiaj (31 maja) w Urzędzie Miasta Gdyni.  

„Wiatrakowiec” to statek powietrzny przypominający śmigłowiec. Zwycięski projekt zakłada wyposażenie go w nowe technologie, przystosowanie dla osób niepełnosprawnych i zaprojektowanie designu, który wyróżni pojazd na gdyńskim niebie.   

II miejsce zajęli: Mateusz Kuszner, Aleksander Lech, Łukasz Miądowicz, Bartosz Reichel i Przemysław Majewski za biznesplan spółki AROUND. Laureaci zamierzają „wyjść z technologią na ulicę”, a także urozmaicać formy prezentacji różnych produktów.    

III miejsce zajął Zbigniew Wymysłowski za projekt „Meble dla osób niepełnosprawnych – automatyzacja i udogodnienia ergonomiczne”, który ma celu ułatwienie życia niepełnosprawnym w ich własnych domach.  

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Andrzej Pastwa za projekt „MiiM Modern Institute of Innovative Mechatronic – Nowoczesny Instytut Innowacyjnej Mechatroniki”, Agnieszka Korzeniewska i Michał Brzeziński za projekt „Clicktrans.pl – ekologiczny sposób na tani transport”, Paweł Gruszecki – „Moose Boarding Company”, Łukasz Guzik, Maciej Barc, Łukasz Branicki i Alicja Kucharska – „SPARKLAB Laboratorium Badawczo-Rozwojowe”, a wyróżnienie specjalne otrzymał Maciej Pacholec za „Profesjonalny Zakład Lutniczy Guitar Serwis”.  

Wśród finalistów znaleźli się także: Michał Czekan-Jędrzejczyk, Piotr Oleksiak, Bartłomiej Polkowski, Magdalena Piastowska, Ariel Cebulski, Marta Siudak-Szmytkowska, Katarzyna Śledzińska, Lucyna Majkowska, Marcin Kubik, Marta Kutniewska, Łukasz Iwancio, Marta Kania, Agnieszka Zakrzewska.  

Tegoroczna edycja konkursu była rekordowa. Wzięło w niej udział 807 osób, które zgłosiły łącznie 704 oryginalne pomysły na biznes. Podczas drugiego etapu złożono 166 biznesplanów. 17 projektów, najmocniejszych pod względem merytorycznym i mających największe szanse na realizację, znalazło się w finale.  

W dotychczasowych dziewięciu edycjach wzięło udział prawie 2,5 tys. osób. Wielu laureatów (zwycięzców pierwszych trzech miejsc) założyło własne firmy, które prężnie działają i dynamicznie się rozwijają, jak choćby IVONA Software (dawniej IVO Software).  

Konkurs „Gdyński Biznesplan” adresowany jest przede wszystkim do osób nieprowadzących jeszcze działalności gospodarczej, ale także działających już na rynku małych przedsiębiorstw. Warunkiem uczestnictwa jest zobowiązanie do prowadzenia przyszłej bądź też przeniesienia obecnej działalności na teren gminy Gdynia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24