31.05.2011 19:02 0

Gdynia: Ponad 300 dzieci otrzymało "Legitymację Małego Policjanta"

Policjanci z Gdyni brali udział w festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Urząd Miasta Gdynia. W Parku Rady Europy oprócz radiowozów, motoru, robota do rozbrajania materiałów wybuchowych dzieci mogły zobaczyć jak technik kryminalistyki zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia, obejrzeć pokaz jak się zatrzymuje groźnych przestępców a także zaprzyjaźnić się z psem patrolowo-tropiącym. Ponad 300 dzieci wykazując się wiedzą o bezpieczeństwie i pracy policjantów zdobyło "Legitymację Małego Policjanta".

W minioną niedzielę (29.05.2011r.) w godzinach 11:00 - 16:00 policjanci z gdyńskiej komendy brali udział w festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Urząd Miasta Gdynia. Na festynie zaprezentowano pojazdy służbowe Policji, tj. radiowóz oznakowany z wyznaczonym miejscem do przewozu osób zatrzymanych, motor m-ki Honda, nową Alfę, ale i także robot do rozbrajania materiałów wybuchowych oraz przyjaciela wszystkich najmłodszych - psa służbowego patrolowo-tropiącego. Dzieci mogły również zapoznać się z pracą techników kryminalistycznych. Odciskając swoje palce a następnie zabezpieczając je na specjalnej folii poznały jedną z metod ujawniania śladów na miejscu przestępstwa. Uczestnicy festynu obejrzeli także pokaz dynamicznego zatrzymania groźnych przestępców przygotowany przez specjalną jednostkę SPAP z Gdańska.

Podczas prezentacji policyjnych stanowisk funkcjonariusze zadawali dzieciom pytania dotyczące pracy policjantów a także z zasad bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci, które wykazały się znakomitą wiedzą, z rąk mundurowych otrzymały "Legitymację Małego Policjanta". Po festynie miasto Gdynia wzbogaciło się o ponad 300 kolejnych dzieci, które bezpieczeństwo mają w "małym palcu".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24