18.05.2017 12:35 0 Redakcja

Wejherowska ginekologia jedną z najlepszych w Polsce

fot. TTM

Ta informacja powinna ucieszyć wszystkie kobiety z Wejherowa i okolic. Ginekologia miejscowego Szpitala Specjalistycznego im. Ceynowy zajęła wysoką pozycję w rankingu przygotowanym przez tygodnik Wprost. To niezwykle ważne, gdyż eksperci przewidują, że zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny będzie rosło.

Ginekolog to podstawowy lekarz kobiet. Jak podkreślają autorzy opracowania, nie tylko tych młodych, ale i pań po pięćdziesiątce. Lekarze ci zyskują na znaczeniu nie tylko ze względu na choroby nowotworowe, ale również na leczenie problemów z nietrzymaniem moczu. W trzeciej części rankingu „Szpitale” tygodnik Wprost poprosił ekspertów o opracowanie listy placówek z najlepszymi oddziałami ginekologii i urologii. Jeśli chodzi o tę pierwszą specjalizację, wejherowski szpital uplasował się na piątym miejscu.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM

Ranking został też podzielony na kategorie. Jeśli chodzi o „zmiany w szyjce macicy” to wejherowska lecznica uplasowała się na drugim miejscu, a w kategorii „mięśniaki i inne zmiany w trzonie macicy” na piątym. Serwis prasowy szpitala podał, że badanie oceniało specjalności medyczne, a nie instytucje.

  • Wysłano ponad dwa tysiące zaproszeń do udziału w rankingu. Brano pod uwagę m.in. zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych, a także liczbę lekarzy ze specjalnością z danej dziedziny medycyny zatrudnionych w oddziale – wyjaśniają autorzy rankingu na łamach Wprost. - Na pozycję na liście wpłynęła również liczba łóżek i sal operacyjnych na oddziale.

Nadsyłane przez szpitale odpowiedzi były weryfikowane przez współpracujących z wydawnictwem Temida i „Menadżerem Zdrowia” ekspertów, a dane selektywnie porównano z danymi Narodowego Funduszu Zdrowia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...