31.05.2011 10:38 0

Promocja albumu o flocie PLO w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w czwartek (2 czerwca) na promocję albumu „Polskie Linie Oceaniczne. Album floty 1951-2011” autorstwa Bohdana Hurasa, Jerzego Drzemczewskiego i Krzysztofa Adamczyka. Początek – godz. 17.00.

Album poświęcony jest wszystkim statkom Polskich Linii Oceanicznych, które były eksploatowane i zamówione przez armatora w latach 1951-2011. Zaprezentowano 355 statków własnych, 32 czarterowanych i 26 zamówionych przez PLO, ale odebranych przez innych morskich przewoźników. Opisane są ich historie, a także parametry. Opisy wzbogaca ponad 1100 zdjęć. Wiele z nich nie było dotąd nigdzie publikowanych.

Autorami albumu są trzy osoby zawodowo i emocjonalnie związane z polską żeglugą. Bohdan Huras jest autorem i współautorem wielu artykułów i książek związanych z historią polskiej żeglugi, m.in. dwóch ostatnich tomów „Księgi Statków Polskich 1918-1945”. Jerzy Drzemczewski to znany publicysta morski, autor kilkuset artykułów i kilkunastu książek z zakresu najnowszej historii polskiej żeglugi i turystyki, były długoletni rzecznik prasowy PLO. Krzysztof Adamczyk jest inżynierem okrętowcem i ekonomistą transportu morskiego, byłym wykładowcą projektowania okrętów na Politechnice Gdańskiej, od kilkudziesięciu lat zawodowo związanym z PLO, gdzie pełni również funkcję członka rady nadzorczej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24