31.05.2011 10:11 0

Gdynia: Bezpłatne konsultacje lekarskie przed wyjazdem w tropiki

Przychodnia Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni Redłowie (ul. Powstania Styczniowego 9B) zaprasza osoby, które planują wyjazd do krajów tropikalnych na bezpłatne konsultacje lekarskie. Porady dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego w podróży będzie można uzyskać w dwie najbliższe soboty (4 i 11 czerwca), w godz. 9.00-15.00.

Osoby, które wybierają się m.in. do Afryki, Ameryki Środkowej i Południowej czy Azji Południowej otrzymają niezbędne informacji w zakresie profilaktyki uwzględniające nie tylko kraj podróży, ale również charakter wycieczki, aktywność podejmowaną podczas podróży, wiek podróżującego oraz jego indywidualne wskazania zdrowotne.

Warto pamiętać, że jednym z najlepszych sposobów zapobiegania chorobom zakaźnym są szczepienia ochronne. Najlepiej zacząć się szczepić na 6-8 tygodni przed wyjazdem. W czasie podróży należy unikać picia nieuzdatnionej wody, spożywania surówek i ulicznego jedzenia. Jeżeli czegoś nie można obrać lub ugotować, to lepiej tego nie jeść.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24