01.06.2011 09:37 0

Gdańsk: Dzień Dziecka z MOPS

1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. W ramach obchodów tego święta Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku przygotował dzieciom wiele atrakcji.

1 czerwca w godzinach od 15.30 do 19.30 na terenie ogrodu jordanowskiego przy Klubie Osiedlowym „Piastuś”, który mieści się przy ul. Piastowskiej 98A odbędzie się Festyn Rodzinny „W Gumisiowej Dolinie”. Uczestnicy środowego festynu będą mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile z bohaterami znanej i lubianej bajki – Bunią, Zanim, Królewną Kalą i Ogrami. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji – dowiedzą się, jak zrobić sok z gumijagód, będą szukać skarbów w labiryncie Gumisiów, a także zrobią własnoręcznie medalion Gumisiów. Zabawa przeplatana będzie tańcami przy muzyce z bajki. Ponadto organizatorzy przygotowali m. in. zjeżdżalnię, gry, konkursy, kolejkę, ognisko oraz pyszną grochówka. Organizatorami festynu są: Filia IV Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku oraz Klub Osiedlowy „Piastuś”.

Również 1 czerwca w godzinach od 16.00 do 19.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 21, ul. Na Stoku 43, odbędzie się IX Festyn Rodzinny, który adresowany jest głównie do rodzin zamieszkałych w dzielnicy Biskupia Górka. W ramach tegorocznej edycji festynu Grupa Rekonstrukcyjna przygotuje pokaz historyczno – militarny, odbędzie się turniej rodzinny „Rodzina na medal”, a zespół „Schola” zaprezentuje piosenki dziecięce i harcerskie. Na uczestników festynu będzie czekała również loteria fantowa oraz poczęstunek. Organizatorami festynu są: Szkoła Podstawowa Nr 21, Filia V Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku, Kościół Zielonoświątkowy oraz Parafia Chrystusa Króla.

Wspaniała zabawa będzie czekała również na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 59, mieszczącej się przy ul. Modrej 2, którzy wezmą udział w spotkaniu „O uśmiech dziecka”. Uczestnicy imprezy nauczą się tańców i pląsów marynarskich, pomalują przyszkolny chodnik oraz zaprezentują swoje talenty. Ponadto przeprowadzone zostaną liczne konkursy dot. zdrowego odżywiania i stylu życia, gry oraz próby sprawnościowe. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00, natomiast zakończenie planowane jest na godz. 15.00. Organizatorami są: Filia V Miejskiego Ośrodka Pomoc Społecznej w Gdańsku, Szkoła Podstawowa Nr 59 oraz Rada Osiedla Olszynka.

Imprezy organizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka są jednym z wielu przykładów działań środowiskowych podejmowanych przez gdański MOPS. Działania te integrują i aktywizują społeczność lokalną oraz pokazują, że wspólnymi siłami można rozwiązać wiele problemów. Co istotne, w realizację tego typu przedsięwzięć angażują się również inne instytucje, placówki oświatowe, kulturalne oraz organizacje pozarządowe. Tak szeroko rozwinięta współpraca na rzecz społeczności lokalnej buduje wielki kapitał społeczny, który wykorzystywany jest w codziennej pracy na rzecz osób potrzebujących wsparcia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24