Politycy nie zabijajcie polskich mediów

29.03.2017 09:42 0 Redakcja/TTM

Walczą o uśmiech najmłodszych od 15 lat!

fot. TTM

Fundacja „Uśmiech Dziecka” obchodziła swoje kolejne urodziny. Była to okazja do podsumowania 15 lat pracy, podczas których placówka pomogła blisko dwóm tysiącom dzieci.

„Dwa są szczęścia na świecie: jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać innych” - te słowa Juliana Tuwima stały się w 2002 roku mottem wejherowskiej Fundacji "Uśmiech Dziecka". Grupa specjalistów zapaleńców, chcąc pomagać kompleksowo niepełnosprawnym dzieciom, postanowiła działać. Do dziś pod swoją opieką mieli już blisko 2 tysiące dzieci i młodzieży.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM

  • We współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych objęliśmy opieką ponad 1840 dzieci – powiedział Marek Kużel, prezes Fundacji „Uśmiech Dziecka”. - Dzieci miały zajęcia z hipoterapii, rehabilitacji domowej oraz stacjonarnej. Trzeba pamiętać, że w sumie wykonano ponad 80 tysięcy zajęć. To jest kawał dobrej roboty rehabilitacyjnej.

Na tym jednak nie koniec. Jak dodaje prezes, przy fundacji działa również ośrodek wczesnej interwencji oraz od 5 lat przedszkole specjalne.

Osiągnięcia te nie byłby możliwe bez wsparcia miejscowych samorządów, PFRON-u, czy też Fundacji „Kawałek Nieba”, dzięki której powstała Sala Doświadczeń Świata. W niej dzieci o obniżonej sprawności umysłowej przechodzą stymulację. Pomaga ona pobudzić doświadczenie bodźców za pomocą wzroku, słuchu dotyku, a także pozwala na relaksację i wyciszenie. Fundacja współpracuje również z wejherowskim szpitalem.

  • Dla wielu dzieci pierwszy okres życia jest kluczowy. Widzimy, jak duże postępy robią nasi pacjenci, którzy korzystają z terapii w fundacji – mówi Bożena Czepułkowska, dyrektor ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

Z pomocy i porady specjalistów z Fundacji „Uśmiech Dziecka” korzystają dzieci i ich rodzice z powiatu wejherowskiego i puckiego oraz z Trójmiasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...